bence bu furya giderek azalacak ve özüne dönecek. hani nereden baksan anlaşılacak olan hamileliği bile bir şekilde gizlemek gerektiğini anlayacaklar.
ümidim var.
devamını gör...
eskiden öyle miydi ya, anam kardeşlerimi doğurana kadar biz bilmezdik. hastaneye giderdi, elinde bebekle gelirdi. şimdi ise bebeğin kaç gün önceden ana karnına düştüğünü bile söylemeye çekinmiyor insanlar. rezalet.
devamını gör...
tamam hamilelik ayıp değil ama kocaman göbüşlerin gözümüze sokulması da itici şimdi. banane bana mı doğuruyorsun? git babasına at foto. çocuk isteyip sahip olamayanlar var. nerden baksan elinde kalıyor. hem eski teyzeler kamufle edince çocuğun uslu, ahlaklı olacağını falan söylerler.
devamını gör...
o da bir şey mi ?

karıya babası(karının babası!) soruyor lan "çocuk kimden bakalım eheheh" diye !

olm siz harbi harbi durumun vahametinin farkında bile değilsiniz bence. yahut durumu psikolojikman bir tık daha "küçülterek" kendinizi kandırıyorsunuz.

neyse,

çocuk doğduğu anda zorunlu dna testine tabii tutulmalıdır. sonuçları ne olur zerre ırgalamamalıyız ! tek bildiğim hiç kimse başka birinin çipine babalık yapmak zoruna değildir!

dip ve acıtan not: ortamlarda "mislimanııız yeaaa" demek yerine gerçekten islam'ın çocuğun anasını ve babasını bilme hakkı çocuğun özlük hakkıdır doktrinini benimsemeye ne dersiniz? hani var ya, "zina neden yassak ki yeaa" diye sormadan önce bir düşünsün istedim sevgili avellerimiz...
devamını gör...
yeni nesil kaynanaların da tetiklediği mesele. gebelik sürecini bir övünç, şov vesilesi olarak görüyor bir çoğu. yakın zamanda kalıbına uydurmak için duyduğum bir hurafe şöyleydi. bebeği duyurmazsan çocuk sağır, dilsiz olurmuş. doğmamış günahsızın dolaylı yoldan da olsa hakkına girmek filan kimin umurunda, komşunun gelininden kızından eksik kalmayalım da.
devamını gör...
hayatların dine göre değil kültüre göre şekilleniyor olmasının bir sonucu. din değişmez, kültür değişmeye mahkumdur. bu nesli bu konuda eleştirenlerin bir çoğu dün düğün günü kapıda çarşaf beklemenin normal algılandığı bir neslin çocuklarıydı. bu rezaletse o bin kez rezaletti.

hayatlarımızın ölçüsü islam olsaydı ne dünün şeref saydığı edepsizlik yaşatılabilirdi gelenek adı altında ne bugün tüm mahremiyetini yitirmiş evliliklere şahit olurduk. bir de tabi bu mahremi olmayan insanlar da ağaç kovuğundan çıkıp katılmadı hayatımıza. sorun belli ki en önce onlara mahremiyet kavramının doğrusunu verememiş anne babadır. bugünün anne babasının yapacağı şey de anlaşılmış oluyor ki gördüğü yanlışı, yetiştirdiği çocukla düzeltmeye çalışmak olacak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar