#yaşam 

oldukça insanidir. kimse kimseye tahammül etmek zorunda değildir nihayetinde ve bu hakkının farkında olan dilediği an dilediği kişiyi hayatından çıkarabilen insanları şaşkınlıkla izlerim ben. zira hiç kimseye karşı bu kadar net olamadım galiba. hep işin nezaketen konuşma, görüşme kısmında kaldım. ne kötü. nezaketi elden bırakmayayım derken sahteleşiyor muyum ne?
devamını gör...
bir de bir insanın diğer tüm insanlarla iletişim kurmak istememesi var.

şöyle demiş dostoyevski: insana saygımı yitirmemek için insanlardan uzak duruyorum.
devamını gör...
çağımızda "iletişim" en büyük problemlerimizden biridir dolayısıyla diğer negatif getirileri de kabul etmek durumunda kalıyoruz.

kişisel tercihtir aynı zamanda bu durama insanları zorlamak da ters tepkiye sebep olur.

sevmek ya da sevmemek durumu kadar karmaşık değil gayet stabil aslında.
devamını gör...
iletişimsizliğin mümkün olmadığını gösterir. zira sözlü iletişim kurmasa da yaptığı atar, koyduğu tavır ya da ettiği ima, kullandığı beden dili yoluyla sözsüz illa ki iletişim kuracaktır. daha çok küs insanların kullandığı ve iletişim kurmadığını zannettiği yöntemdir.
devamını gör...
hayır demesini bilmek lazım. kırmayayım, kırmayayım dersin; sonra bir bakarsın ki hayat ağacının bütün dallarını kırmışlar ve seni kuru bir oduna çevirmişler.
her isteyen gülleri koparabilseydi gülde güzellik mi kalırdı? güle boşuna diken vermemişler.
bazen hayır deyin, korkmayın!
hayır demek sizi daha cesaretli yapar.
devamını gör...
karşıdakinin enerjisinden, aurasından olumsuz ya da rahatsız edici hissetmek sonucu olağan olandır. aynı frekanstan iletişime geçilemez. o uzak oldukça rahat edilir sanki.
devamını gör...
kişisel bir durumdur. sosyal hayatta tercihiniz olabilir lakin iş hayatında size uysa da uymasa da iletişime geçmek durumunda kalıyorsunuz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar