1. (Tematik)
mahmud efendi'nin* tespitiymiş.

hoca'ya göre ''bir bayanın araba kullanma sevdası şehvetten ve dünya'ya meyil'den başka birşey değil...'' imiş.

hoca tam olarak şöyle birşey demiş:

'' benim bayanların araba kullanmasına izin verdiğimi söylüyorlarmış ? kesinlikle caiz değil söyleyenler yalancıdır !

bir bayan araba kullan mak için erkekler'den ders alacak'da ben razı olacağım olacak iş mi ? bir bayan başka bir bayan'dan da öğrense caiz değildir. çünkü bir bayanın araba kullanma sevdası şehvetten ve dünya'ya meyil'den başka birşey değildir. benim de kızım var bütün istanbul'u verseler vallahi izin vermem ! siz ise araba kullanmayı öğrenmek için şeriat'inizi dininizi veriyorsunuz, yazık! ''

http://www.cogitosozluk.net...

http://www.cogitosozluk.net...


edit akbayram: ulan niye beni eksiliyorsunuz! gidin mahmud efendi'yi eksileyin. bu sözler ona ait...

devamını gör...
5. (Tematik)
mahmut efendi(k.s) söylediyse muhakkak doğrudur. kadınların vites topuzuyla oynaması şehevi hisler oluşturabilir. sadece bu değil; koca koca jiplere binmeleri güç istencinden başka neyle açıklanabilir. bir kadın kocasının yanında ön koltukta otururken bile kasım kasım kasılırken onu soför koltuğunda düşünün nasıl hisseder kendini. hulasa arkadaş; kadın milletinin eline vites topuzu veya direksiyon simidi vermeyeceksin. verirsen egosu şişmiş, poposu tavan yapmış ve belki biraz da cenabet olmuş kadına tahammül edersin. kimse kusura bakmasın, kitabın ortasından konuşuyorum.


elbette verilen link sakat...mahmut efendiden dinlemek lazım hakikatini. fakat caiz olup olmadığ başka bir şey, ben arkadaş yanlış buluyorum. kasıntı olmaları sıkıntı verici.
devamını gör...
7. (Tematik)
yerinde tespittir.

vurgulamak istenilen ''araba kullanma sevdası'' dır.

şehvetten kasıt elbet orgazm olması değildir, nefse hoş gelen duygular ve hislerdir.akabinde dünya'ya meyl olarak atfedilmesi ise pekala doğrudur.(istisnai durumlar ve zaruri haller hariç)
devamını gör...
8. (Tematik)
kim söylerse söylesin çağ dışı bir yaklaşım.

hangi akla, hangi nakle dayan(dır)arak böyle bir çıkarımda bulunmuş? hz. ayşe'den bir örneği mi var? vahiyden bir kanıtı mı var? hadis ya da sünnete yasladığı bir delili mi var? falanca söyledi diye sağlamasını vahiy ve sünnetle yapmadan kabul mü edeceğiz? helal ve haram tayinini sadece Allah(c.c.) yapar. sırf falan efendi söyledi diye sınırlar koymak ya da kaldırmak şirktir, faili de müşriktir.
devamını gör...
9. (Tematik)
-ya habibi nurul ayn, arabanı bir kerecik kullansam, ne olur?
< yalla leila, başımı derde mi sokucan? diğer erkekler seni görürse neler der! lakin özel jetimi kullanabilirsin, söz bak.
devamını gör...
10. (Tematik)
eski zamanlarda da kadınların at, deve, merkep vb. taşıma hayvanlarına şehveti sebebiyle bindiğini de peşinen kabul etmiş kişidir. yazıktır.
devamını gör...
12. (Tematik)
mahmut efendi hazretleri'nin kendisine atılan "efendi hazretleri bana araba kullanma konusnda izin verdi" iftirasına binaen açıklamasında söylediğidir.

http://tinyurl.com/jv4fk8a

efendi hazretlerimiz(ks) buyuruyorlar ki;

"bir kadın gidiyor erkekten şoförlük öğreniyor. hanımlara şoförlük yasaktır. ne hikmetse soförlük yapan hanımlara çok buğz ediyorum. bunlarla bir adım gidilmez. bazıları da diyormuş ki 'efendi hazretleri bana izin verdi.' ben kimseye izin vermedim , bir de yalan konuşuyorlar. nasıl bu kadar büyük yalan söylüyorlar. öyle diyerek bütün kadınları soför yapıp yoldan çıkaracaklar. o kadınların arabalarına binenlerden de razı değilim. yolda giderken birine çarpsa, kaza olsa polis seni kucağına alıp götürecek. eğer bu hanımlar bundan vazgeçerlerse eski muhabbetlerimi sürdürürüm. benim bir kızım var, bana deseler ki 'sana koca istanbul'u vereceğiz kızın soförlük öğrensin' vallahi billahi müsaade etmem. sen ise soförlük için istanbul'u, şeriatı veriyorsun. dünya sevgisi var ya insanı sarhoş eder. sarhoş adama bütün kitapları okusan anlamaz. ya rabbi uyanmak nasip eyle.

bu dünyada sabredin yarın ahirette en zayıf müslümana ki bu dünya kadar cennet verilecek. niçin? çünkü insan daima yenilik ister. cennetin her yerinde ırmaklar, villalar, köşkler... biraz bir yerde dursa başka bir yere gitmek ister. köşk de yar olacak sevdikleriyle beraber binip gidecek. sen bunları unuttun mu? dünya taksisi can kazmaktan başka bir şey değil. sen taksinin lastiği patladığı zaman ne yapacaksın? bu iş börek yapmaya benzemez. sen millete bu lastiği yapın diye yalvaracaksın. o zaman senin halin ne olacak? bunları düşün şerefinin ayaklar altına alma.

bu soförlük erkeklere caiz amma sana olmaz. kadınalara caiz olan da erkeklere caiz olmaz. Allah-ü teala herkesin kendisine göre iş yarattı. bu soförlük dünya sevgisinden başka bir şey değil.

bir ayet okuyacağım size: 'sonra onların ardından yerlerine öyle bir nesil gelecek ki namazı zayi ettiler ve şehvetlerine uydular. onlar ileride cehennemi-gayya vadisini- boylayacak.' [meryem suresi 59]

kadınların şoför olarak arabaya binmesi şehvete girer. ben bunu kendi kafama göre söylemiyorum. bu ayetin tefsiri için imam-ı ali efendimiz radiyallahu anh diyor ki: 'bu gibi bineklere binmek şehvettendir.'

yani kadınlar araba kullanamaz! erkekler kullanabilir çoluğu var çocuğu var. ama tedbirli olsunlar... "
devamını gör...
14. (Tematik)
tabii ki de canııım, o araba camlarına 3 numara film çektirip içeride ne günahlar döndürüyoruz bir bilseniz!!!
kesin şehvetten. ulan otobüste millet orayı burayı avuçlasın daha mı iyi anasını satayım. sizin olmayan zihniyetinizin içine tüküreyim!
devamını gör...
19. (Tematik)
efendi bozuntusu hazretlerinin kızının bugüne dek belediye otobüsünde ya da minibüste fordlanmadığını anladığımız açıklama. (kaba tabir için özür dilerim ama bu beyinsizliğe tahammül edemiyorum, emin olun daha fazlasını söylememek için kendimi zor tutuyorum) çünkü bunun başka bir açıklaması olamaz yani, bu kadar rahat konuşabildiğine göre kendi eşi ya da kızı büyük ihtimalle o magandalardan birine denk gelmemiştir. gerçi hikmet yiyip fazilet dışkılayan yüce efendimiz kızını sokağa falan da salmıyordur muhtemelen, kendisi kadınların dışarı çıkmasına karşıydı ya hani.

bunun gibi tipler için kadın denilen şey, kendi uçkurundan çıkan spermleri neslinin devamına dönüştürmek için bir araçtan, bir objeden başka bir şey değil. güzel ahlak timsali peygamber efendimizin kadınlara verdiği önemin ve değerin herkesin malumu olduğu bir dinin adına, ulema sıfatını taşıdıkları hâlde yapıyorlar bunu bir de. ve kendilerine tabi olan, riayet eden onca insanın da kafasında böyle düşüncelerin yer etmesine sebep oluyorlar. Allah vebalini ödeyecek olanların yardımcısı olsun.

devamını gör...
20. (Tematik)
Allah ete kemiğe büründü mahmut olarak göründü diyecek kadar tarikatı şirk bataklığına düşürmüş tarikat imamının açıklamasıdır. Allah rızası için kuranınızı okuyun ona göre hareket edin, aklınız yok mu sizin ya.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar