yoktur. her şeyi yapabilir. adam olmaz denilen sevdiğini tüm aileye karşı savunur, gerektiği zaman çalışır, gerektiği zaman evde oturup çocuğuna bakar, sevdiğinin giydiği kıyafetleri tek tek elden geçirir çorabını bile kontrol eder gerekirse kendi eliyle değiştirir.

bu durumu bırak erkekleri birçok bayan bile anlayamaz. kendini ezdiren mal olarak görür onu.

ama asıl önemli olan sevdiği adamın tutumudur. böyle bir kadına sahipken hala aklını başına almamışsa, sevdiğinin değerini bilmiyorsa hem o adam malın önde gidenidir, hem de o kadının hayatının tamamı değilse bile büyük bir bölümü kararacaktır.

ama bu sevgi karşılıklıysa hem o adam, hem de o kadın dünyanın en şanslı insanıdır.
devamını gör...
sevgi bir noktadan sonra havada kalan bir ifadedir; ancak kadının eşi için gayret göstermesi mallık değil aksine olması gereken bir tutumdur. eş demek 3 gün sonra sen çok değiştin bana böyle davranmıyordun eskiden gibi saçma sapan sözleri sarfetmek demek değildir. eş dediğim sahiplenir. işli iken de işşiz iken de elinden tutar, destek olur.

kendini ezdirme kızım!
jhonny deep in ifadesi ile bu şekilde düşünmek bizi bu hale getirdi.
devamını gör...
vardır efendim vardır. ailesidir.

en ufak bir engelde kaderimiz buymuş diye ağlayarak uzaklaşmaktır. bir ömrü hem kendine hem de sevdiği adama zindan etmektir. hem kendisi mutsuz bir evlilik yapmak zorunda kalır, hem sevdiği adam.

(bkz: kadercilik)*
devamını gör...
boy farkı çoksa, topuklu ayakkabıdır efendim. topuklu ayakkabı denen illet sınırdır. o eziyete katlanıyorsa kaybetmeyin o kadını. Allah da kimseyi boy farkını kapatmak için topuklu ayakkabı giymeyi göze alacak kadar sevmekle imtihan etmesin...
devamını gör...
su böreği. maksimum bunu yaparım. eğer bunu yaparsam başaramıycağım şey yok.
devamını gör...
olmayan sınırdır. ancak kadınlar erkekler için çok fedakarlık yaparlarsa asla sevilip değer görmeyeceklerdir. cem yılmaz'ın da bir ropörtajında dediği gibi erkekler yanlarında narin ve kırılgan bir prenses görmek isterler saçını süpürge etmiş fedakar nene hatun değil. erkekler emekmiş fedakarlıkmış önemsemez ve aslında bunu da beklemezler, onun sorumluluk duygusunu açığa çıkaran ve güçlü hissettiren kadınlara değer verirler. bu durum hem kadınlar hem erkekler tarafından inkar edilse de genelde zor yoldan öğrenilir.
devamını gör...
iki taraf için de sınır yoktur, sevmek bu olmalı, no limit .
devamını gör...
derinden menfaatleridir. ailesi, işi, hayatı vs. bir sürü etken sınır olur. ne kadar seviyorum dese de bir yerden sonra ayakları geri geri gitmeye başlar, aklı kalbini en sonunda yener ve mantık dediği şeytana uyarak sevdiği adamı sokağın ortasında bırakıp cam kenarında ağlamaya durur.
devamını gör...
yaptıktan sonra "bu ben değilim" diyeceği şeylerde konuşlanması gereken sınırdır. teoride.
pratikte böyle olmuyor, önce kendimizi, gerçekten kendimize muhtaç olacak, kendimizin parçalarını çok arayacak kadar kaybedip, hırpalayıp, sonra o kendimizi tekrar inşa ediyoruz. bu kısmın adamla pek alakası yok. olmaması da hayırlı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar