ey müslüman Allah böyle buyuruyor...

ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevketmesin. adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkun. şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır. (maide 8)
devamını gör...
sürekli kendime hatırlatma ihtiyacında bulunduğum ayettir. genelde uluslararası olaylarda ve ideolojik farklılıklardan ötürü bunu hatırlatma gereği hissetsem de birçok farklı konuda hatırlanması gerekir. özellikle şu insanların karşı cinsle başarısız sonuçlanan ilişkilerinden sonra diğer tarafa hakaretler yağdıran cümleler kurması bu Allah kelamının ne denli önemli olduğunu bir kez daha anlatıyor. abilerim, ablalarım, kardeşlerim, hayatta hiçbir topluluk genellenemez. her insana en azından insanlığının hakkını vermek zorundayız...
devamını gör...
maide suresi 8 ayet mealidir. malumunuz seçim dönemi. haliyle "öteki şöyle, beriki böyle" lafları havada uçuşuyor. gıybet zaten hak getire. şimdi bir bakıyorum biri diyor ki "tüm x ler aptal, koyun" diğeri diyor ki "tüm y ler dinsiz, vatan haini" bunun yanlış olduğuna dair milyonlarca yazı yazıldı ama ekstradan farkettiğim bir şey var. o da kendini dindar olarak gören insanların bunu yapması. dindar değiller demiyorum ama bu iş dindar insan işi değil. en azından o noktada. şimdiki siyaset islam üzerine olmadığı için bir tarafı sevmemek veya tabi olmamak kişiyi dindar yapmadığı veya dinden çıkarmadığı gibi bir tarafı sevmek de kişiyi dindar yapmaz veya dinden çıkarmaz. eğer niyet apaçık din düşmanlığı değilse.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar