bir kemalistten din öğrenmek

radyoyu havaya nur saçan ışıklı bir alet olarak tanımlayan okuma yazma bilmez bir cahili "zamanın harikası" olarak kabul edip ondan öğrenmekten iyi olan eylemdir.

tanım eki : kuran'ı türkçeye çevirip kitlelere açan bir ideolojiye mensup kimselerden,dini arapça vasıtası ile belirli kitlelerin malı yapmaya çalışan zihniyetten kalma alışkanlıklarla öğrenme çabasıdır.halbuki hiçbir kemalistin "din benim" gibi bir argümanı mevcut değildir.
devamını gör...
laik bir din öğrenebilinir aslında, evet. din kültürünü yükseltmek için iyi olur. kur'an'ın yanında ne kadar din öğrenilse o kadar iyidir.

" biz hakkı batılın üzerine öyle fırlatırız ki, onu paramparça ettiğini görürsün"

enbiya 18.
devamını gör...
kemalistten din öğrenilmez lakin bazı dindarlardan çok güzel kemalizm öğrenilebilir.

hacca gitmeden anıtkabire gidip dua eden mi dersin, ezan türkçe okunmalıdır ben türküm diyen mi dersin, çooook dersin de neyse.

şimdi konu başka yere gidiyor ama, Allah bilmiyor mu sen türk’sün sen ingiliz’sin kafanız karışır şimdi. * bu nasıl bir şeytanlıktır. şeytan da öyle demedi mi? evet beni sen yarattın ama ateş topraktan efdaldir/üstündür.

Allah’ın yarattığını kabul edip, emirlerini reddetmenin adıdır kemalizm bir nebze.

hiç bir kemalistten din öğrenilmez. onlar laiktir, din ayrı devlet ayrı derler.
oysa ayet var “ Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler.....” kimlerdir ey kemalistler deyiverin hele türkçe kur’an-dan anladığınızı!

tanım : kemalizm türk’ün dinidir demişlerdi bir zamanlar. demek ki kemalistten öğrenilecek din kemalizmdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar