bir kere evleniyorum

ömrümde bir kere evleniyorum diyerek erkek tarafını her türlü masrafa sokmaya bayılan kızdır. o oğlan seninle 4. kere evleniyordu zaten!
devamını gör...
bu süreçte her şeyin en güzel şekilde olmasını isteyen kadının haklı serzenişi.
beyler, işinize gelmiyorsa evlenmeyin, erteleyin ya da makul çözüm neyse onu uygulayın.
burda bik bik bik şikayet etmenin alemi yok.
devamını gör...
genellikle gelin adayının söylediği ve neticesinde damadın hayatının ve maaşının yaklaşık 3 sene kadar ipotek altına alınması ile neticelenen cümle. damat abi,kardeş bu cümleyi söyletim bir tane aldın mı biter işin... demedi deme.
devamını gör...
hz fatıma nın çeyizi gibi bi çeyiz günümüzde söz konusu değil ama isterdik ki kadınlarımız az biraz mütevazi olsun da bu cümlenin bahanesi ile aşırı gitme/ doyumsuzluk sergilemesin.. evet biz müslüman hanımlar.. ne yazık ki..
devamını gör...
bir taraftan haklılığı olsa da abartmaya da gerek yok sonra o borcu birlikte ödeyeceksiniz zaten... hurma meselesine dönmesin sonra.
devamını gör...
evlenirken bulunulan saçma sapan harcamaların savunma cümlesi. eğer bu cümleyi kurabilecek bir insanla bile bile beraberseniz yaşayacaklarınız maalesef müstahak oluyor. ama üzülmeyin, yalnız değilsiniz. mantıklı olabilen yok bu gönül meselelerinde.
devamını gör...
kesinliği net değildir. bunun sözünü almak ya da vermek bile kişisel haklara müdahaledir. herkes sevdiği ile bir ömür yaşamak ister ama bu değişmez bir durum değil.
devamını gör...
sevdiği erkekle barakada yaşamaya razı olduğu halde ,ondan tokat yiyip ayrılan kadın milletinin " sevdiğim olmadı, o halde hayatımı yaşamalıyım" mantığıyla evlilik yaptığının göstergesi olan itiraf gibi bir cümledir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar