bir kişiyi gerçekten tanımanın yolları

#ilişkiler 

başlıcası yolculuk yapmaktır. sonra para alışverişi veyahut menfaat ilişkisinde bulunmaktır. eskilerin deyimiyle birlikte bir fırın ekmek yemektir.
devamını gör...
zamanında rahmetli makbule teyze, 50 senelik evliyim, hergün kocamın başka bir yönünü keşfediyorum demiş idi. insanlar değişir, ama fıtratları sekteye uğramaz. bu sebeple gerçekten tanısam ne olacak ? bırak dağınık kalsın.
devamını gör...
ben bunun yollari olduguna inanmiyorum. yolculuk da yapsan alışveriş de etsen borc para da versen ayni evde de yaşasan. bence bi insani gerçekten tanımak mumkun degil. ancak tanidigimizi zannederiz. bizi bi tavriyla sasirtana dek. ınsan degisiyor gelisiyor tavirlari bilgisi görgüsü her seyi. eger insanlar gerçekten taniyabilse birbirini yıllarca süren evlilikler sona ermezdi. bu degisim esasinda hayatin getirisi. ve mevzu bu değişimlere rağmen yikilmayacak baglar kurmak..

*
devamını gör...
yıllarca evli olan karı kocalar bile birbirlerini tam anlamıyla tanıyamazken pek de mümkün olmayan yollardır.

yani sözün özü ben de inanmıyorum bu yollara.
devamını gör...
herkes birçok yol yazmış bir tane de ben yazayım bari. halı saha maçı yapmak kişinin karakter tahlilini yapmak için ideal yollardan biridir.
devamını gör...
eğer gerçekten tanımak istiyorsanız, diğer insanlarla olan muhabbetine de bakmanız gerekir. çünkü bir insan herkese aynı şekilde davranmaz. bunları da toplayıp ortalamasını alınca o insan iyi mi, kötü mü belli olur. nefsinden dolayı herkesle sorunu olan, herkese sataşan tipler iyi insan değildir. ha yok sadece size karşı olan tavırlarını baz alacaksanız, o kişiyi tanımanız mümkün değildir. zira insanın başkalarıyla muhabbeti hep aynı seviyede kalmaz. bugün sevmiyordur, ona göre davranır. yarın sever, o zaman da ona göre davranır. fakat özet olarak düşmanına nasıl davrandığına bakabilirsiniz. mesela sizin yanınızda başkalarını gıybet ediyorsa, sizin de gıybetinizi yapıyor olması kuvvetle muhtemeldir.
devamını gör...
başlıktan hareketle bir insanı gerçekten tanımak derken neyi ifade ettiğimizi anlamaya çalışıyorum. kastedilen şey birini bütün yönleriyle tanımak mı yoksa her koşulda ne yapacağını nasıl yapacağını öngörebilmek mi anlamadım.

bir insanın sabit bir yapısını olduğunu düşünmüyorum. bu nedenle insanı tamamen tanımak bence teorik olarak mümkün değil.

nasıl ki bir nehirde iki kere yıkanılmazsa insan da her saniye değişiyor. algıladığı her yeni uyarıcı onu değiştiriyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar