bir kürt olarak yeni bir çanakkale de savaşır mısın

pkk'lı bir şerefsizin yaptığı anket. haliyle onu twitter'da takip edenler de pkk sempatizanı olduğu için böyle bir sonucun çıkması çok normal. kaldı ki, vicdani redd deyip askere gitmek istemeyen sözde çok vatanseverimiz var.
devamını gör...
ne kada da saçma bi anket.** Allah bi daha yaşatmasın göstermesin bir çanakkale savaşı daha ülkemize deyip yaklaşılacağına bi tane daha ossun olsa falan felan deyip kutuplaştırma ötkileştirme istatisitiği yap. kusura bakma da bir türk olarak diye sorsan bile bu orandan çok da farklı bi şey bekleme taam mı. yeni nesil böle canım yersen.
devamını gör...
benim de hayır diyeceğim anket. ama bir sorun neden?

sebeplerim şu şekildedir
1-kurtuluş savaşı zamanı, koşulları vs ile günümüzde aynen zuhur edemeyecek bir dönemdir.
2-çanakkale insanların yumuşak karnıdır. tutup bu provakasyona gelmiyorum hacıt.
3-günümüzde çanakkale gibi bir savaş örneği olmasına gerek yok zira milletler arası diplomasi ile dünya kadar savaş sebebi olacak olay masada çözülüyor.
4-savaş geçmişte işe yarar bir yoldu ama bugün sivilleri hedef alan bir kısım özür dilerim şerefsiz silah üreticisine hizmet eden bir sektör haline geldi.
5-savaşa gitmek ile millilik testinden değil bir arada yaşamak konusunda millilik testine tabii tutulmamız gerek. zira savaş ihtimal dahilinde değil henüz çok şükür ama huzurlu yaşam gerekli bir nokta hali hazırda.
6-milleti galeyana getiren, bölen her bir halta hayır demek hobimdir. onun için hayır.
7-soru neden kürtlere yöneltildi acaba? türk olanlara sorsak ve benzer bir oran tutturulsa ki mümkün, o zaman ülkeyi komple mi sınır dışı edecez?
8-insanları test etmekten bıkmadınız ama ben sizden bıktım.
9-son olarak ülkenin yaşayanlara ihtiyacı var bence. onun için neden medeni ilerleme için ölmüyoruz.
10-profesyonel ordu ile savaşa giren bir ton ülke var. hala sizce kazma kürek ile savaş devrinde miyiz? az kafanızı kullanın.

devamını gör...
çanakkalenin özelliği neydi arkadaşlar? islamın son kalesini muhafaza cephesiydi çanakkale. adamlar çok bilinçli sormuş, bilinçli cevap vermiş. yani diyorlar ki müslümanlar için, islam için kıl kıpırdatmam. ve birileri de gelmiş ben de hayır derdim diyor. ah müslümanlar, vah müslümanlar... kafirlerin oyununa ne çabuk geliyorsunuz ya. bir de diplomasi falan döktürmüş. adam seni yeryüyüznden silmeye en güçlü donanmasıyla geliyor ben diplomasiyi seçiyorum gelin uzlaşak mı diyeceksin? adam sana tamam imanından vazgeç biz de pılımızı pırtımızı toplayıp geri dönelim diyecek. kabul mu edeceksin? neymiş bu diplomasi lan? valla? hele biri anlatsın bana.
devamını gör...
sonuçlarının şaşırtmaması gereken ankettir.
öncelikle ilk çanakkale savaşı gerçek düşmanlarımızın yüzüne karşı yapılmıştır.
şu an ülkemizde çeşitli il ve ilçelerde yapılan çanakkale savaşı ise gerçek düşmanlarımız tarafından yönetilen hainlere karşı verilmekte.
zaten milliyeti farketmeksizin bu ülkede yaşayan aklı selim hiç kimse devletin bölünmesini istemiyor.
ama özgürlük, eşitlik adı altında birilerine hizmet eden hainler işte onlar zaten karşı tarafımızdalar.
bundan ötürü de savaşa gelmezler..
devamını gör...
kürt çogunluklu yerleri bilmeyen, antep harbini hiç duymamis, maraş ve urfa savunmalarini bilmeyen vilayeti sitte deki insanlarin işkence gordugu halde ermeni nufus cogunluk cikmasin diye yerlerinden ayrilmadigindan bihaber birinin iskembei kubra dan yaptigi anket.
devamını gör...
aynı akibetle karşılaşmıyacağımın garantisini versin hangi müktedir ise. giderim. hema vermiyeceklerini bildiğim için gitmem. kim ne düşünürse düşünsüzn. bir anadil için -sırf Allah kürt yarattı diye- yüzbinlerce insanımızı yitirdik bir yüz bin daha yitirmiye vicdanım razı olmaz.
kürtler ne müktedirlerin paralı askerleridir. nede ideolojik zırvalarıyla ömür-asır tüketen bir halka varlığını armağan etmesi gereken sefil yaratıklardır.
devamını gör...
sırf içinde "kürt" kelimesi geçiyor diye açılan başlık...içinde kürt kelimesi geçsinde ne kadar saçma olursa olsun fark etmez. niye çünkü bunlar aktif başlıklar. ulan adam zaten pkklı onun açtığı anketi gidip anadolu gençliği derneği mi oylayacak? tabi ki onun gibiler oylayacak..ne bekliyorsun ki? sonra sığırın biri bunu görüyor, "aa demek ki kürtlerin % 74'ü böyle düşünüyormuş," diye kafasında kuruyor. nifak nifak diyorsunuz. nifağın alası budur.
devamını gör...
pkk lıların elbette hayır diyeceği soru.

adam zaten kim destek olursa o ülkenin kucağına oturuyor. ingilizler savaşı kazanırsam ülkenin yarısını size verecem dese pkk lılar çanakkalede değil ama güneydoğuda şu an olduğu gibi seve seve türk askeri ile savaşacaktır.

adamların amacı zaten ülkeye dış müdahaleyi sağlayıp fırsattan istifade kendi devletlerini kurmak.


şimdi soru "kürt olarak" diye sorulmuş ama ben pkk olarak yorumladım zira soran adamın kürtten anladığı pkk lı. devlete bağlı pkk lı zaten onlar için hain.

bak işte bu pkk nın hain dediği adamlar seve seve canını verir hiç şüphem yok.
devamını gör...
kürt beni arkadan vuracağı icin cevabi gayet acık ve net olan soru. ayrıca çanakkale geçilmez g.te giren şemsiye açılmaz. uymadı ama uysa da uymada da!
devamını gör...
kürtlerin hepsini bağlamayacak anket.

daha evvelce de belirtilmiş olduğu gibi pkk sempatizanının twitter çevresi de kendi gibidir illaki. aslında konu tartışılabilir bir konu ama konuyu anket yapan şahsın ağzıyla sağa sola yaymak pek sağlıklı bir iş değil gibi geldi bana da. din-i mübin-i islam'a, memleket toprağına saldırı olduğunda göğsündeki imanla hemen koşacak çok kürt var bu memlekette. varlar yani arkadaş, uydurmuyorum. yok desen de var.
devamını gör...
sorulmasi bile sacma olan soru. topigi degistirip tekrar soralim,

bir kurt olarak teror orgutu pkkyi lanetleyebilir misin?

cevap yine ayni, %90inda degismez.

siz hala kandirin kendinizi. her kurt pkkli degildir evet, %1i desteklemez dogrudur. geri kalani fiilen desteklemese bile kalben destekler.

kardeslik mavallari okumak bosa. gercekleri anlatiyorum size. ne turkum ne kurt. bosnakim. sadece gozunuz belki acilir diye turk kardeslere sesleniyorum. baris dusman halklar arasinda yapilir. sizin karsinizda bebek katilleri duruyor. buyurun barisin.basarabilirseniz.

by the way, istanbul bombos. yarin obur gun isten cikarilmalar baslayinca anlayacaksiniz, teror amacina ulasiyor.

canakkale hepimiz icin, tum musluman halklar icin bir milattir. kurtler haric.
devamını gör...
gök o gök amma yer değil artık o yer...

böyke der abdulbaki gölpınarlı hocam...

gelibolu'nun en büyük oteli gallipoli ismindeyse çanakkale zaten geçildi, coco colasıyla hatta coco colaya koko kola diye okuyan halkıyla geçildi...

küffar bir daha böyle bir şeye gerek duymaz...

duysada kendisini bu topraklardan ya etnik milliyetiyle yada düşüncesiyle soyutlayacak illa ki çıkacaktır nitekim gerek cihan harbi gerekse istiklal harbinde gördük bunu...

kürtlere soru o değil şu olmalı...

mutlu musunuz ?...

tarihin en derinlerinden beri üzerinde yaşadığınız bu topraklarda daha önce hiç bu kadar dışlandınız mı...

asırlardır bir arada yemek yiyip su içtiğiniz acıyıda sevincide bölüştüğünüz, kız alıp verdiğiniz lazlardan,türklerden,çerkeslerden,pomaklardan,gakgoşlardan,manavlardan vs vs vs daha önce hiç bu denli nefret gördünüz mü...

sizi daha önce bu halklar imparatorluğun kadim halkları sizden böykesine ürktümü...

islamın beş hareminden kabul edilen diyarbakır ulu camiinde dahil hiç insanları yaaa yeter artık ver kurtul noktasına getirdiniz mi...

daha önce insanlara size bu denli güven problemi yaşıyor muydu ?...

hiç bu kadar nefret edildi mi sizden...

avamın sizden bu denli tiksinti duymasında payınız yok mu?...

siz çanakkale'den ne anlıyorsunuz...

vs vs vs...

çanakkale'yi değil bunları cevaplasınlar...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar