bir lamelifle kainatı bağlayan şeyh

böyle birşeyi yaparsa keramet lamelif lafzındadır, şıh beyefendide değil. onun altını çizelim.. sonra ne yapıyorsa yapsın.. enaniyet ile olmaz bu işler diye biliyorum zira..
devamını gör...
...öyle bir eliftir ki âlemin elifidir o. ben oraya taktım, oradaki elif değil ayn olmasın hocam? bu öldü gitti cinci şeyh nazım ve talebelerinin söylediklerini kâle almıyorum. yaparım ederim... sen bi ilk önce bir talebe yetiştir ilim irfan sahibi sonra biz sana ''tamam yaparsın koçum'' deriz. bir de mehdi nebi tabirini ilk defa bu heriften duydum. mehdi âli resul denilir genelde ve bu resulullah s.a.v. efendimizin soyundan olduğunu belirtmek içindir. yani mehdi aleyhisselam resuldür manasında değil, bunu ben bile biliyorum. mehdi nebi gelsin de gör diyor. ulan son peygamber hz. muhammed mustafa s.a.v efendimiz değil mi?
devamını gör...
bunları kim salıyor yahu !
hadi diyelim bunlar art niyetli, tasavvufu ve tarikatları kötülemek için ortaya çıkartılıyor. kendilerini nispet ettikleri şahı nakşıbendi ne diyem ağzını burnunu yamultup " senin gibiler yüzünden millet tarikat karşıtı oluyor " demiyor.
devamını gör...
adam bir harfle tüm dünyayı bağlıyor ve hiç kimse yerinden bile kımıldayamıyor.

abd ırak' a , afganistan'a girerken, milyonlarca insanı kıyarken o bir harfi kullanmaya erindin yani. ah format ah! aramizda sadece sözlük formatı var efendi. keşke beni bağlasan. tüm şeyhlere hergün aklına gelmeyecek cümlelerle düz gidiyorum, beni duy şeyh efendi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar