bir maçla futbolcu asma kültürü

her iki kişiden birinin başbakan, diğerlerinin de teknik direktör olduğu bir ülkede gayet yaygın olandır. maalesef fert bazında mental olarak gelişememe sıkıntılarımızın bir sebebi de bu olsa gerek, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak. ekran karşısında koşsana diye hökküren adam, futbolun insanlarla oynandığını, o yirmi iki adamın da farklı bir zekaya sahip olduğunu, her hareketin bir saniye gibi bir kısa sürede değişebileceği, ters bir hareket maça etki edeceğini bilmezlikten geliyor sanki.

o çok kısa sürede gelen etki maalesef sürekli devam etmez. insanlara hata yapabilir gözüyle bakmadan, her sene hoca değiştirmeye, formaya ruh veren adamı asıp kesmeye devam ederiz.

semih kaya dünkü maçta iyi değildi, oynadığı yüzlerce maça oranla bir maçı ağzıma alıp konuşmam. ağzına alıp konuşan adamla da futbol muhabbeti yapmam.
devamını gör...
yapılan iyi ve doğru şeylerin takdir edilmemesi, yapılan yanlışların pireyken deve yapılması bizde gelenektir.

tabi futbolcular için özel bir durum var, milyonlar kazanıyor. onun kazandığı parayı finanse eden, adına taraftar denen zavallı ise belki de kısıtlı bütçesinden para ayırıyor. o yüzden söz söyleme hakkı buluyor kendinde.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar