bir mekanın kazıkçı olduğunu gösteren detaylar

#özgürler 

limonata getirirken üstüne nane koyup içine de up uzun pipet koyması en son 1 limontaya 7 lira vermiştim. zaten naneyi görünce başıma ne geleceğini anlamıştım.
devamını gör...
hamburgeri doğrama tahtasında, patatesi saman kağıdında servis ediyorsa bir daha düşünün,
eti siyah taş servis tablası üzerinde getiriyorlarsa arkanıza bakmadan kaçın.
devamını gör...
getirilen yiyeceğinboyutları küçük ve tabak gereğinden fazla şıksa, nerdeyim ben diye etrafa baktırır. bir bütün tavuk dönere 3 lira vermeye alışkın bünyelere fazla hardcore gelir bu tarz yerler.
devamını gör...
"salata ister miyiz" sorusu. bu soru "zaten yemek için döşeyecez, iki yeşillik için de en az on kaat daha döşeriz istersen" anlamına gelir.
devamını gör...
menüde adını söyleyemediğiniz/okuyamadığınız yemekler varsa ve fekat resimlerine bakınca bunlar esasında gaayet tanıdığınız yiyecekler ise uzak durun, size entel entel döşemeye niyetliler.
devamını gör...
menüde sadece yiyecek isim ve resimlerinin bulunması, fiyatların yazması gereken yerlerin kalbiniz gibi tertemiz olması.

en tehlikeli mekan türü budur. tipinize göre karar verir ve döşeyebildikleri kadar döşerler. hele ki dört kişiden kalabalık bir grup olarak gitmişseniz döşeme katsayısı daha da artar. araya ekstra bir kaç bir şey sıkıştırırlar mutlaka karambole getirerek.
devamını gör...
garsonların gereğinden fazla nazik olması.

böyle bir yere denk geldiğimi garsonun davranışlarından hemen anlıyorum. müşteriyi ilgi manyağı yapmalar, masaya bir sürü ıvır zıvır getirmeler, şu şu şu ikramımızdır demeler... bilin ki kazığın babasını yiyeceksiniz.

nerede esnaf lokantasındaki garson abilerdeki samimiyet.... nerede kazıkçı mekanlardaki riyakar samimiyet.
devamını gör...
fiyatını sormadan bir ayran dahi istemediğim için özellikleri hakkında fikir sahibi olmadığım yerlerdir. fiyat eğer çok fahişse kalkar giderim.yiyecek bir lokma ekmeğe muhtaç olduğu için hayatını kaybeden insanlara saygımdan dolayı yaparım bunu.
devamını gör...
''neyse ki alelacele sunum hazırlayabildim''ci gelinlerin sunumlarından yapan mekanlardır.

patatesleri market arabasına koymak nedir?
devamını gör...
şefin masaya gelip "nasıl beğendiniz mi efendim?" diye sorması. edindiğim iki tecrübeden sonra ne zaman şefi görsem terlemeler başlıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar