bir metinin haralama defteri

bilimum yaşam koçluğu sırlarıyla ilgili asla merak etmiceğimiz engin bir bilgi kaynağıdır. defteri okumaya başladığınız ilk anda şuur kaybı yaşar ve yazılanları harfi harfi yerine getirmeye başlarsınız.
devamını gör...
at gibi metin yazıp metni okuyanda kişneme temayüllerini uyandıran defter.

-kötü haralandın ama kişnemeyeceksin
+ ney
- artık kişne-ye-me-yeceksin diyorum
+ abi at şunları üstünden ne dediğin anlaşılmıyor
-ney
+ at diyorum at
- at mı var arkamda
+ aiiğğgh
devamını gör...
her şey girebilir haraya
çıkabilir haradan
bir şiir bile...
bir at giriyorsa ki sadece giriyordur
şimdi ona soruyorlar dönebilir miyiz geriye
bir cevap beklemeleri beyhude
binseler sırtına ve karna birkaç ayak darbesi
belki doğru belki yanlış kişnedikleri
her şey girebilir haraya
çıkabilir haradan
bir şiir bile...
konut kredileri ve life city sakinlerini
beri tutamadık diye
affedersiniz ama atınız
devamını gör...
kızılay'da arada sergiledikleri o paçalı muhtemelen arap taylarının bir haradan çıktığına inanmak zor ki ben kaç kez elimi gezdirdim üstlerinde yaşadıklarına dair bir emare bulamadım. tanınmış olma şerefi kan basıncının damardaki şahitlerinin düşmanı mıdır?
devamını gör...
at kestanelerinin kişneyememesinin sebebi freudyen teoriye göre çocukluk dönemi kaynaklıymış. henüz bir tohumken gazete kağıdında taşınan kestaneler idlerini inkişaf ettirmeye çalışırken gazetenin magazin sayfasında sibel can'ın dekoltesine denk geldikleri için yaşadıkları travma kişnemelerini bastırmış. bu rahatsızlık ne yazık ki genetik olarak aktarılıyor.
devamını gör...
nal at kurtarırmış ya nala varlık katan at niye anılmaz. puşkin'den beri, gogol'dan beri bayılıyoruz küçük adamların hikayesine. böyle rahat ediyorsa demek içleri.
devamını gör...
at-larım dedi ve bu ideal trajik sevginin ardından seğirterek daldığı harada yakaladığı ilk atın saçlarını öptü aslında ikinci bir öpücük daha kondurmak istiyordu ama hayvan aktivistleri tarafından at tecavüzcüsü olarak yaftalanmaktan korkuyordu.

başını sallayıp elbette dedi seni gidi tek becerisi zenci olmak olan adam bu dünyada olmak benim için sadece bir talihsizliktir bakın çağda demiyorum dün-ya-da. beni anladığını sanmıyorum sevgilat zaten böyle bir beklentim de yok bu vahşi bakış içindeki donukluk tek ihtiyacım olan.
devamını gör...
çok bekledim kaç otobüs kaçtı bilmiyorum sen ki kartında yumuşak bir öğrenci sesi kız kardeşininkini kullanıyorsun belli. ben kimi gördüm sahi tıkır beton üzerinde mor salkımlar bu kadar muammaya din çatlar. rabbim bu akşam, bu rüzgar, bu ay her yolun ardında dinç atlar.
devamını gör...
sevgilat koparmıyordun hiçbir çiçeği aç kalacağını bile bile. ne yazık ki anlayamaz bu intihar eylemini hümanist çizgifilm yapımcıları oysa sirken ve köpek üzümüyle denemeliydin şansını.
devamını gör...
bu at göğün dibinde gördüğümüz beyaz atsa da dürüstlük ve sadakati meçhuldür. çünkü hakikat her zaman bölünmüştür bu onu yanıltıcı yapar. sadakatin izafiliği ise adolf eichmann kahramanlıkları ortaya çıkarır. etti mi sana 19.11?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar