hiçbir yazarın alenen yazmaya hakkı olmadığını düşündüğüm şey. içinden istersin, aklından geçirirsin ama ulu orta ricası sakıncalıdır kanımca.

sözlük, dünya sözlük anayasasının belirlediği şartlar dahilinde her yazarın yazma mecrası. hiçbirimiz hiçbirimizin duymak istediklerini yazmak durumunda değiliz. herkesin bir fikri var, herkesin bir üslubu var, herkesin kendine saklamak istemediği, okunsun istediği cümleleri var. üstelik herkesin okumak ya da okumamak, takip etmek ya da etmemek, engellemek ya da engellememek gibi serbestçe kullanabileceği özgür iradesi var.

daha vahimi ise şu; bu rica mahlas altı ile yapıldığında durum resmen isim vererek rencide etmek oluyor.
devamını gör...
yalakalıktan hoşlanan yöneticilere sahip sosyal medya platformlarında sık sık karşılaşılan hadisedir.

bazı kişiler hemen bulundukları yere adapte olurlar. yönetimin dünya görüşüne ve yaşam tarzlarına benzerlik teşkil ederler, bu bazen de taklit olabilir. bunlar zamanla o mecranın imtiyazlı yazarları haline gelirler. çünkü mevcut platformun dünya görüşünü benimsemişlerdir. hoşlanmadıkları ve susturamadıkları birisi geldiğinde onu linç etmeye kalkarlar, yetmedi onlarcası saldırarak tahrik edip hataya zorlarlar, siz durumu yetkililere bildirirsiniz; ama yetkililer size " yer şeyin yolunda olduğunu söylerler" sonra bir bakarsınız ki yazdığınız tanım gitmiyor. ceza almışsınız, silinmişsiniz vs.

burası hakkında pek bir şey görmedim; ama gittiğim tüm sitelerde aynı tongaya düştüm arpasını satayım. tongaya düş düş artık alıştığım için hemen çabuk analiz ediyorum gittiğim yerde sahayı.
devamını gör...
dünya sözlük yönetimine
başlığı açan yazarın ivedilikle süresiz olarak uzaklaştırılmasını istiyorum.
gereğinin yapılmasını rica ederim.
devamını gör...
çocukça bir hareket. fikirlerinden rahatsız isen engelle gitsin. kimse kimseyi kovduramaz. ilkokul birinci sınıfta mı kaldınız siz hala?!
devamını gör...
yalnız şu başlığı ve konu edilen mahlas altı ricaya denk geldim ve kahkaha koptu bende. azıcık dumur oldum. karantina altındaki vol3847292927'nin sebebiyet verdiği duygudurum bozukluğundan sebep kendimi tutamayarak;

bu başlık o mahlas altı ifadeden sonra açılıp kişiye had bildirme amaçlı olmasına üzüldüm. ama vahim diye bahsedilenden daha vahimi ise bu vahim olanı alıp üçe beşe katlayıp daha vahimini ortaya çıkarması. he ne derseniz? bir yazarın süresiz uzaklaştırılmasını istemek gibi bir durumdan ziyade dünya anayasasındaki kalıplaşmış ifadeyi "sözlükten süresiz uzaklaşmasını rica ettiğim yazar" diye mahlas altı yapılmasına rağmen sanki uzaklaştırın, alın bunu içeri dercesine mimlemişler gibi bir ifade ile sunulması ve bu had bildirme sırasında başlık açma gereği duyup bir de farklı bir algı yaratıp onca yazarında laf etmesine, dalga geçmesine zemin hazırlamak ve bu mahlas altını yazan kişinin ise bunu takip ettiğini bilmek iyi bir rencide biçimi bence. linç mi diyorduk buna? bilmem ki zorunuz ne?. hele hele o savunduğunuz ve kişilik haklarını ihlal ediliğini düşündüğünüz troloğlu trol olarak herkes tarafından bilinen ve nick altına da yazılan ve onca garip mahlas altı ifadelerde 'uzaklaşmasını rica ediyorum' ifadesinin en masum olarak kalması ve sonra bilemediğim sebeplerle o kişinin bu yazdığı şeyi alıp böyle bir başlıkla sunulması isim vermeden rencide etmek'in tam olarak yansımasıdır. ulu orta yapılmaya çalışılan bu şey hakkında o mahlas altını yazan kişinin duygu düşüncelerini çok merak ediyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar