bira

sınıfsız bir icecek...her gelir grubu,her sosyal tabakadan herkesin,her türlü yemekle ictigi bir icecek...soysuzdur.sarap gibi degildir.raki gibi ritüelleri yoktur.kirmizi sarapla kirmizi et...rakinin cilingir sofrasi gibi bi seyi yoktur.herkesler icer.mac öncesi de icilir,ask halinde iken de...arabada da...her yerde her zaman iyi degildir...ama icilir..illa alkol aliyim diyorsaniz bari baska bi sey icin..

devamını gör...
''bira satın alınmaz kiralanır '' cümlesi birayı yeterince özetlemektedir.
devamını gör...
7000 yıllık içki. kişi başı tüketim çek cumhuriyetinde 156 litredir(bkz: çüş). dünyada en çok tüketim ise sırası ile usa ve çin dedir.
devamını gör...
kullanim alanlari vardir ornegin bira+cips+futbol= kusura bakmayin evde yokum demek. bira+deniz manzarasi= hayalerdeyim gene evde yokuz demek sadece bira varsa ortamda ben bende degilim dokunani yakari, demek ama en onemlisi sigarsiz icilmez bu zikkim
devamını gör...
bira ve benzerindeki alkol hakkındaki genel yaygın hurafede içildikten 40 gün sürece hiçbir ibadetin yapılamayacağıdır. öyle bir şey yoktur. sadece sarhoş halde yaklaşmak yasaktır.
devamını gör...
icen kisinin agzinin berbat bir sekilde kokmasina sebep olan icecek. bu tür insanlarin agzi cöp gibi kokar ama kendileri fark etmez
devamını gör...
bira icenin sosyal bir sinifi yoktur.begenileri de pek incelmis denilemez..esasen soysuz bir icecektir.kahvaltidan önce de icilir yemekten sonra da.sigara gibi aliskanlik ihtiyacini karsilayan bir alkollüdür.mac seyreden ayaktakimin icecegidir.sahilde göbegini kasiyarak sigarasini tüttüren elaleme gözleriyle sarkintilik edenlerin icecegidir.vel hasil sarap gibi,raki gibi kendine has ritüelleriyle icilen bi sey degildir.zorlarsan fistikla ya da cipsle icersin.o kadar.illa alkol aliyim dersen paran da yoksa bu zikkimi icersin.gerisi laf-u güzafdir.
devamını gör...
hafif alköllü içkidir. kafayı mayhoş eder. birde çok işetir meret.
devamını gör...
icilecek o kadar güzel şeyler varken, koku ve rengiyle iğrenclik abidesine ceken acaba ne...
devamını gör...
çok içilmemesi gereken, aksi takdirde sabaha kadar kusmanıza sebep olan karaciğer düşmanı sıvıdır.
devamını gör...
midye ile tüketilince insanı, hayat harbiden varmış yaa gibisinden duygu yüklü cümlere sevk eden, içki.
devamını gör...
Allah rasül'ünün, içene içirene,taşıyana taşıtana,aracılık edene hizmet edene lanet olsun dedigi alkollü içki türlerinden bir tanesidir ve dinen kullanılması haramdır.

at sidiğine benzer...
devamını gör...
antidiuretic hormonunu tetikleyip sık sık tuvalete gitmeyi gerektiren içecek.

ayrıca suudi arabistan'da alkolsüz olanının raflarda satıldığı da tecrübeyle sabittir.

(bkz: zıkkım)
devamını gör...
almanların milli içkisi. susadıkça su yerine içiyorlar. yılda ortalama kişi başına 100 lt. mi ne.
devamını gör...
içimi kolay, %5 alkol oranına sahip hammaddesi arpa olan meşrubat. başlangıçta alkol oranından dolayı pek kendini hissettirmese de ilerleyen saatlerde kendinizi kaybetmenizee yol açabilmektedir. bir güzelliğide vodka yada rakı gibi sabah uyandığınızda baş ağrısına sebep olmamasıdır. haftada 1 çay bardağı tüketilmesi bağırsakları rahatlatır. sigara tüketimini arttırması ve göbek yapmasıda kötü taraflarının başında gelir.
devamını gör...
içildiği taktirde adamı çarpıp aklını başından alan ve kontroldışı davranış yaptırıpinsanı harama yönelten aynı zaman bedene zararlı olan zıkkım-ul şeribe
devamını gör...
iğrenç ve tiksinç bir içecektir. kedi idrarı gibidir.

dinsizler için sorun değildir, gayrımüslim için de.

ama islam dini, içinde alkol olan içecekleri haram kıldığı için müslüman adamın içmesi düşünülemezdir.
devamını gör...
huzur adlı biraheneleri gördükçe gündemime giren alkollü içecek..

göbek yaptığı, böbrek taşına iyi geldiği söylenir.
devamını gör...
ingilizcede beer'dir.

lostta o kadar cok icerlerki midem bulanır her gördüğümde.

türkiye'deki şişesi bile iğrenctir, katmanlı katmanlı, öğğ.

haramdır ama haram olmasa bile rezilliktir hem para verirsin hem sarhoş olup bir insana yakışmıycak davranışlar sergilersin.
devamını gör...
içimi keyifli yaz aylarında insanı serinleten güzel bir içecek.ayrıca at sidiği falan gibi de değildir bence tabi daha önce at sidiği içmediğimden bilemiyeceğim.
devamını gör...
bu icecegin uretildigi fabrikanin bir kilometre yakinindan dahi gecilmesi koku alma organina eziyet ,icmis kisi ile iki kelimelik sohbet omre ziyandir. goruntusuyle, kokusuyla dayanilmaz, yanina yaklasilmazdir. kanaatimce helal olsaydi dahi icilmez olanlarin basinda gelir. ickiliyken namaza yaklasilmadigi gibi benden de uzak olsalar keske.
devamını gör...
yüzde doksanı müslüman olan bir ülkede su gibi içilen içkidir. açıkça söyleyeyim; içki içen gavuru, içki içen müslümandan daha çok seviyorum. en azından gavurun dini yasaklamamış. be din kardeşim sen müslümanım diyorsun ama dinin yasak etmiş bunu. yarın Allahu tealanın karşısına hangi yüzle çıkacaksın.
devamını gör...
adını duyduğum zaman bana zıkkım kelimesini çağrıştıran sıvı
devamını gör...
okulda din hocasına kokainle alınması halinde helal olduğunu kabul ettirdiğim sıvı.
ayrıca arkadaşlar arasında"günah diildir lan" tarzı muhabbetlere sebep olan cisim.
sarhoş olana kadar günah diildir[olmasın(lütfen)]
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar