birgün gazetesi

bir okulda gizlice mescit açıldığı, öğretmenlerin namaz kıldığı haberi yaparak 28 şubat gazeteciliğine selam çakmış, kendine özgürlükçü gazete. bir de millet secdedeyken arkadan fotoğraflayıp basmışlar ilk sayfaya, başlık "okulda mescid". çok zorlarına gitmiş "halkın gazetesi" olduğunu iddia edenlerin.
devamını gör...
ahlaksız gazete. başbakan'ın bdp için tahrik edici konuşma süreci zedeler uyarısını tehdit olarak haber yapmış. insan merak ediyor pkk, kck ve bdp'nin aylardır yaptığı aynı minvalde açıklamalar niye tehdit değildi de bu tehdit oluyor?
devamını gör...
para verip okumaya değmeyecek gazete. vıcık vıcık sol romantizmi yapmaktan gazetecilik yapmaya vakit bulamayan gazete. dezenformasyonları da çabası.
devamını gör...
bir sol gericisi gazetesi. bu kadar olmaz ki kardeşim, dindar insanlara yıllarca gerici, yobaz, cahil, geri kalmış, defolun gidin bu ülkeden diye yırttınız bilmem nerenizi, şimdi kalkmış yavuz'unuzu da alın gidin gibi saçma sapan laflar ediyorsunuz. Allah imkanlarınızı kessin yoksa sizin o köhne, bomboş, katranlı düşünce yapınız bizi 1950'lilerin sovyet sosyalist rusyasına geri götürür. hala tüpü, şekeri karneyle alırız. ne olur bizi gericiliğimizle bize bırakın. havlıyorsanız hobi olarak yine havlayın.
devamını gör...
bugün efsane olabilecek bir manşetle okuyucularının karşısına çıkmış olan gazete.

"kılıçdaroğlu alevi, demirtaş zaza, ihsanoğlu mısırlı sen de hırsızsın!"

manşetin üstüne de küçük puntolarla "tüm sözleri etnik, kültürel, cinsel ayrımcılık içeren malum kişinin miting haberini çok arzu ediyorsanız iç sayfalarımızda okuyabilirsiniz" diye yazmışlar...
devamını gör...
muammer güler'le ilgili iddiaları manşetine taşırken ''boyunu aştı'' manşetini kullanan yani muammer güler'in boynuyla ilgili fiziksel durumuyla açıkça alay eden, aşağılayan solcu paçavrası. şakirtlerin referansı olmuş, ne gam. yakışır, bugünlerde cumhuriyet gazetesiyle de flört ediyorlar zaten.
devamını gör...
karakter yapısı ile ilgili bir örnek vereyim.

yurt gazetesinden alıntı bir haber yapmış, yurt'taki metin şu:

milli eğitim bakanlığı, cumhurbaşkanlığı seçimleri daha yapılmadan erdoğan’ı ders kitaplarında 12′inci cumhurbaşkanı olarak gösterdi.

sosyal paylaşım sitelerinde dolaşan fotoğraflarda iddialara göre, meb tarafından hazırlanan “atatürk ilkeleri ve inkilap tarihi” isimli ders kitabında “türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanları” başlığı altında verilen listede daha seçimler gerçekleşmeden erdoğan, abdullah gül’den sonra gelen 12′inci cumhurbaşkanı olarak gösterildi.


bizim birgün denen süprüntü metni alıntılamış ama şu şekilde:

milli eğitim bakanlığı, cumhurbaşkanlığı seçimleri daha yapılmadan erdoğan’ı ders kitaplarında 12′inci cumhurbaşkanı olarak gösterdi.

sosyal paylaşım sitelerinde dolaşan fotoğraflarda iddialara göre, eğitim bir sen tarafından hazırlanan “atatürk ilkeleri ve inkilap tarihi” isimli ders kitabında “türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanları” başlığı altında verilen listede daha seçimler gerçekleşmeden erdoğan, abdullah gül’den sonra gelen 12′inci cumhurbaşkanı olarak gösterildi.


demek ki eğitim bir sen ile ilgili bir karın ağrısı var, belki de kendi cemaatinin kurduğu yeni sendikanın propagandasını yapıyor el altından. her ne ise, karakter yapısı bu. bunun sözüne itibar edip yorum yapanlar düşünsün.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar