sivas ta yaptığı bir konuşmada cumhurbaşanı recep tayyip erdoğan ın sarf ettiği bir cümle.

yerden göğe kadar haklı bence. çünkü nükleer silaha sahip ülkeler diğer ülkelere karşı bariz bir üstünlüğe sahip. bu üstünlüklerini kullanarak istedikleri gibi tehdit edebiliyorlar nükleer silahı olmayan ülkeleri. ve elinizde nükleer silah yoksa gıkınızı çıkaramıyorsunuz. yakın geçmişte rusya krizinde rusya bizi tehdit etmişti nükleer silahlarla. pakistan haricinde kimse destek çıkmamıştı bize. ve açıkcası bizim gibi büyük bir milletin devletinin başka ülkelerin desteğine ihtiyacı yok. kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz.
devamını gör...
sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın, sivas'ta konuşmasının en çarpıcı olan bölümüdür. cumhurbaşkanının konuşmasında, “birilerinin elinde nükleer başlıklı füze varken, benim elimde neden olmasın. ben bunu kabul etmiyorum” demesi dikkat çekmiştir. yalansa yalan deyin, silaha hepimiz karşıyız ama biriileri silahlanırken bizim oturup Allah'a el açıp dua etmemiz beklenemez.

https://odatv.com/benim-eli...
devamını gör...
aslında türkiye'de halen soğuk savaş döneminden kalma nükleer başlıklar var deniyor. ama amerika'nın. ne hazin laf "ama amerika'nın". bizim memleketin değişmez trajikomedisi, kötülüğümüzü daha çok isteyen bir devlet daha yok ama aynı zamanda o devletin topraklarımızda üsleri var.
devamını gör...
yanlış bir beyanat. neden?

senin daha nükleer enerji tesislerin bile faaliyete geçmemişken, nükleer başlıklı füze yapacak olsan dahi daha önünde uzun yıllar varken bugünden çıkıp bunu söylemen dünya kamuoyunda türkiye'yi hedef tahtası yapar.
devamını gör...
kimyon'dan ne farkın var yahu senin? koskoca başkansın sen laflara gel. kore lideri kuzey kimyon kafasıyla ileride atarım ha, bak atarım füzeyi der durur artık. üstelik mülteci de salıyordu, bir daha davosa gitmiyordu, ey amerika diyordu... ey nükleer başlık sen kimsin ya?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar