birinci ve ikinci sınıf öğrencileri

okuma yazma ile yepyeni bir eğitim hayatına başlayacak olan birinci sınıf öğrencilerinin yaşayacağı zorlukla, alfabeyi tam bitirmişken başlayan pandemiyle kalemleri kağıtları bırakan ikinci sınıf öğrencilerinin karşılaştığı zorluk; birbirinden ne eksik ne fazla. birinci sınıflara, gerek okuma ve gerek yazma öğreniminden dolayı yüz yüze eğitim şart. ikinci sınıf öğrencileri ise gerileme yaşadıkları eğitimlerini sürekli kesilen eba bağlantısı ve ardından zoom'a geçiş tantanasıyla günü bitiriyor. eğer bu uzaktan eğitim uzun sürecekse -ki sürecek-, meb'in buna acilen köklü bir çözüm bulması gerekiyor.
devamını gör...
8 yaşında kuzen sayesinde bu eba olayını öğrendim. bu şekilde hiç bir çocuğun bir şeyler kapacağını sanmıyorum.
bir teste girmek için 15 dk bekledik.
devamını gör...
en şanssız yaş gruplarından biridir. okumayı, yazmayı, matemetikle tanışmayı ve okul ortamına adapte olmayı yapmaları gerek yaşta öğrenmedikleri için tüm eğitim hayatları boyunca sıkıntı yaşayacaklardır. belki bilinçli aileleri olanlar nispeten daha kolay atlatabilir bu süreci ama çoğunluk için öyle olacağını sanmıyorum. zaten sınıfta kalma olayı kalktığından beri yeni nesil öğrenmesi gereken şeyleri öğrenemeden sınıf atlaya atlaya kör topal ilerliyor. şimdi daha da kötü oldu, baştan kaçtı ipin ucu.
devamını gör...
birinci sınıfın okula gitmesi şart oğlu şart. düzenli derse girip düzenli ödev yapmayan bir çocuk doğru dürüst okuma yazma öğrenemez.

ikinci sınıf ise çocuk birinci sınıfta okuma yazmayı ve toplama çıkarmayı iyi öğrenmiş ise üzerine koyarak devam edebiliyor.

uzaktan eğitim olayı sıkıntılı. bizim çocuk da katılıyor ama araya iki de bir ailelerin akşam yemeği planı karışıyor. ayrıca günde 1 saat uzaktan eğitim son derece yetersiz.

artık ikinci sınıf kitaplarını oturup beraber işleyeceğiz yapacak birşey yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar