birini hayatından tamamen çıkarmak

#ilişkiler 

hayatından tamamen çıkarmak kolaydır da kalbinden çıkarmak mümkün değildir. bu yüzden kıyas yapınca öneminin kaybeden önermedir.
devamını gör...
bi an için çıkardığını sanarsın ama sonrasında;

x market
x giyim
x san ve tic. ltd. şti.
x isimli kuzenin
bi kitabın 89. sayfasındaki x ismi
bi filmin x isimli karekteri
...


sonrasında başa sararsak tanımı çıkardığını sandığını tekrar hatırlayınca fark edersin;

(bkz: eternal sunshine of the spotless mind)

hatırlatma: bi tanım girerken araya iş sokmayın yoksa başkası gelir senden önce yazar olur sana aynısı.
devamını gör...
kimi zaman olması gerekendir. kolay olmasa da yapılmaya çalışıldıkça olması gerektiği anlaşılır. kıyas yapmak gerekirse nasıl ki hasat etmek için tarlayı temizlemek gerekir işte yeniden başlayabilmek içinde gül bahçesini tekrar yeşertebilmek içinde birilerini hayatından çıkartmak elzemdir.
devamını gör...
eğer canına tak ettiren olaylara sebebiyet veren bir insansa, hayatından çıkartmak hem gerekli, hemde bir o kadar kolaydır ki gittiğinde nefes aldığını hissetmek her şeyi daha da kolaylaştıracaktır.
o insanın hayatında kapladığı yerin, sadece canını sıktığı zamanlardan ibaret olduğunu görmek sonrasında kişiyi daha da mutlu edecektir.
devamını gör...
yoktur öyle birşey. hatıraları miras kalır en azından. ara ara düşer aklına. zamanla daha seyrek gelir aklına, belki 1 ay belki 10 yıl sonra hatırlarsın ama hatırlarsın.
devamını gör...
gayet kolaydır, zor değildir.
mesele ruhtan söküp atmaktır.. bu olamadığı için hayat zehir olur, yoksa hayattan çıkarma gerçekleşir.
devamını gör...
kararı bile başlı başına zor bir eylemdir. bu kadar zor bir şeyin karar aşamasıyla bile insanı yıpratırken bir de bu kararı diğer insanlara da kabul ettirebilmek için uğraşması gerekiyor insanın. insanlar saygı duymayı bilmiyor. kan bağı birini ne yaparsa yapsın hayatından çıkarmamak ve affetmek için bir bahane olamaz.
devamını gör...
biri hayatınızdan çıkıyorsa yeter ve gerek şart oluşmuş demektir. çünkü zor iştir onca birikmişi sümen altı etmek, bir daha görmemek üzre geçmişin karanlığına gömmek...
devamını gör...
basit olmayan ve sonrasında tedavisi zor olan bir süreç. aslın da her fert bizim için değerlidir. bu hem insani hem de mümin bir bakış açısından kaynaklanır. hata yapsalar dahi ellerinden tutup kaldırmakla görevliyiz. bir tekme de ben vurayım denilen sosyal medyada, alışkanlığa dönüşen ve "aman ne olacak herkes yapıyor" gevşekliği ile bizi de esir alan bu dipsiz kuyudan çıkmalıyız. çünkü her canlı kıymetlidir.
devamını gör...
bazen yaşamı hafifletir. hayatımdan tamamen çıkardığım herkes beni biraz daha hafifletip yükselmemi sağladı. hepsi için iyi ki diyorum. hatta 4-5’i için salaklık ettim fazla bile tuttum. keşke daha önceden, ilk hissettiğimde verseydim ellerine pullarını ama kısmet işte. dilim bağlanmış. neyse ki kurtuldum. teşekkürler tanrım.
devamını gör...
bazı kişiler vardır hayatında sürekli farklı çevreler ve insan sirkülasyonu olur. eğer o kişilerden değilseniz birisini hayatınızdan çıkarmak hiç kolay değildir. yaşanmışlıklar, cesaretsizlik, zaaflar, mecburiyetler gibi şeyler yüzünden öyle kolayca silip atamayız.
hayatımızdan çıkaramadığımız için o kişi benliğimizi daha fazla yaralamaya başlar, belki de daha fazla mutsuz oluruz. cesur karalar vermeyi isteyebileceğimiz durumlardan birisidir hayatımızdan birisini çıkarma işi.
devamını gör...
birini hayatından çıkarmadan önce kendime şunu sorarım vaktim dolunca birilerinin hayatından çıkıp gitmeyi biliyor muyum? yoksa koltuğuna yapışan bir siyasi gibi gitmem de gitmem mi diyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar