birini tanımanın en iyi yolu

aynı evde kalmak en iyi tanıma yöntemlerinden biridir. en fazla 1 ay cicim ayı olur. sonrasında gerçek ben ortaya başlar.
devamını gör...
ona borç para vermektir. dönerse sağlam adamdır, kankadır, candır. hep para verebilirsiniz. dönmezse geçmiş olsun. parayla ölçeceksin artık arkadaşlığı. devir bunu gerektiriyor.
devamını gör...
aynı evde yaşamaktır. yıllar süren flört döneminden sonra, evlenip bir kaç ay içinde boşanan çiftler buna bir örnek.
evli çiftlerin en büyük şikayeti, evlendikten sonra eşlerindeki değişmelerdir. aslında karakterler değişmez. sadece bakış açısı değişir. canım cicim dönemlerinde yapılan hatalar göze görünmez ya da es geçilir. aynı evi paylaşmak bu hatalara daha fazla maruz kalıp görmezden gelememeyi beraberinde getirebilir.
devamını gör...
sözlük..

belki en iyi olarak tanıyamazsın ama yüz yüze bir kaç görüşmeye kıyasla daha iyi tanırsın.. çünkü sanal kimliklerin ardına saklanıp duygusunu düşüncesini çekinmeden yazar insan.. sorduğun soruya dürüst bir şekilde cevap alamazsın ama yazıyla doğru bir cevap alma ihtimalin daha yüksek..
not: ama yinede sanal evliliğe karşıyım, bu tanımı bahane edip yaftalama yoluna koyulmayın lütfen..
devamını gör...
evde ayrı, işte ayrı, bu yıl ayrı, gelecek yıl ayrı ve hep değişim içinde olacak birini tanımanın asla bir tek yolu olamaz. sadece kendinizi yoklayın. eğer tanımak cesaretiniz varsa bir yolunu illa bulursunuz.
devamını gör...
mutlu başarılı sağlıklı zamanlarında elindeki bu güçleri nasıl ve ne için kullandığını; fiziksel zihinsel ve ekonomik güç açısından kendinden aşağı konumda olanlara nasıl davrandığını gözlemlemektir.
devamını gör...
sessizce beklemek. ne kadar çok sessiz olursan ve ne kadar çok beklersen o kadar iyi tanırsın. efendim? çok mu sinsice?
devamını gör...
(bkz: gözlem)

arada aleyhine olabilecek bir küçük imtihan.
davranışını ölçmek için.mesela sadakatini...doğruluğunu vs.

öğrencilerime bunu yaparım. çoğu kere beni yerle bir ederler. hayal kırıklığıdır. doğruluk ve dürüstlük babında.
devamını gör...
ülkücülerin bihaber olduğu durumdur.
kendileri, değil birini bir milleti bile tanıyamayıp çinli diye dalmadıkları kalmadı en son esmer diye kendi içlerinden birini dövdü!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar