birinin size sanane demesi

kim olduğŸu önemli değŸil; ne sebeple söylediğŸi de öyle... insanın kalbini kırar, incitir. sanane kelimesi her zaman insanın içinde büyük ve tamiri güç yaralar açabilen bir sözdür; insanın lügatından çıkarması ya da en azından minimuma indirmesi gereken bir kelimedir.
devamını gör...
bana göre; kimin söylediği ve ne sebeple söylediğine bağlı olarak içimi acıtandır.
devamını gör...
saman ye şeklinde cevap verilebilir bu durumda. ekstra olarak da daha doymazsan beni ye diyebilirsiniz. ama dikkatli olun, kızsanız ve muhatabınız 18+ ise muhtemelen sizi yiyebilir bu davetiniz sonrası.

(bkz: senin karıyı yiyolar)
devamını gör...
birisini bozmanın en kolay yoludur. karşıdaki konuşmaya çalıştıkça "iyi tamam da sana ne" seklinde yinelendikçe karşıdaki en sonunda susacaktır. genelde her şeye maydonoz olanların sık duyabileceği bi sözdür.
devamını gör...
ilkokulda verilmiş bir karşı ayarı var bunun, çok sıkışır ve onu söylemekten başka çareniz kalmadıysa çekinmeyin kullanın en azından nostalji yapmış size sürekli sanane diyen hoşlandığınız o minik cadıyı yadetmiş olursunuz.

sananeyse gel de "bipppp" ye..
devamını gör...
birine yardim amacli sordugunuz bir soru karsiliginda duydugunuz taktirde sizi üzendir.
devamını gör...
-sananee
+saman ye
-sen ye deliii
+sensin o
-asıl sensin
+hıhh
-sana hıhh
devamını gör...
ben küçükken biri bana sanane desin diye can atardım. çünkü çok güzel bi lafım vardı. biri bana "sanane" diyince ona "margarin" derdim. o zamanlar havalı bir laf sokma şeysi gibiydi ama şimdi.. neyse...
devamını gör...
bu çirkin söyleme yanıt olarak karşınızdaki köftehora "saman yeah" gibi havalı bir cevap verebilir, ona haddini bildirebilirsiniz. fakat karşınızdaki "ben tokum, sen yeah" cevabını verirse durum vahim. ağlayarak annenize şikayet etmek zorunda bile kalabilirsiniz.
devamını gör...
bir had bildirme cümlesidir.

had bildirme cümlelerinin en güzelidir. alt mesajında "arkadaşım bu konu seni ilgilendirmiyor, niye her şeye karışıyorsun ki sen?" mesajı vardır. bu hitabı duymak istemiyorsanız, duymamanızı sağlayacak cümleler kurun muhatabınıza.
devamını gör...
sanane derse bir şey yok da sana ne derse büyük sıkıntı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar