birisini severken başka birisi ile evlenmek

evliliğŸin yürümesinde ciddi problem oluşŸturabilir.

ve sanırım çok yaşŸanıyor maalesef. birine aşŸıksan gidip başŸka biriyle evlenmek doğŸru değŸil. ben yapamam mesela bunu. hatta bir bakışŸa sadakat göstermeyi savunurum.

büyük bir hata ve vebal. gerçi bir kadını en iyi başŸka bir kadın unutturur demişŸim ama, yanlışŸ o, doğŸru bu herhalde. ya da orası bu bağŸlamda değŸerlendirilmemeli. ya da o geyikti.

unutamayanlara gelsin. (sözlükte muhabbeti çok dönüyor da)
devamını gör...
evlenene değil evlendiği kişiye acınması gereken durumdur.
devamını gör...
günümüz sosyal medya çağında her an her yerde gözlemlenmesi mümkündür. çünkü her an her saniye yeni biriyle tanışıp, etkilenip aşık olma (!!) riski mevcut.
devamını gör...
işte bu yüzden yürek acılarına karşıyım. benim olmayanı sevmem! yüreğimde taşımak istemem. birisiyle evlenen onu sevmeli.

şimdinin yürekleri yamalı bohça gibi. işte bu yüzden; duyguları bakire olmak diyorum.

çoğu da benim gibi düşünmez ama, umursamaz pek. bilemiyorum, yürek onların. kendileri bilirler.

neymiş? aşk evlendikten sonra başlamalı imiş.
devamını gör...
bu yıl kuzenimin yaptığıdır. herkes biliyordu onunla birbirlerini sevdikleri ama sevdiği tam bi şeydi.şeyy işte. o yüzden olmadı o iş. başka biri çıktı karşısına ve evlendi. hatta sevdiği çocuk akraba bizim,düğüne bile geldi,oynadı. yani o kadar şey biriydi.
neyse ki şuan çok mutlu. unutmuş çoktan.
devamını gör...
yeşilçam'ın olmazsa olmaz senaryosu.
tabi gerçeği de azımsanmayacak kadar çok bu evliliklerin. hele de aile baskısının* yoğun olduğu zengin/fakir birçok ailede kaçınılmaz addedilmekte.
Allah kimseyi sevmediği insanla bir arada olmakla imtihan etmesin. *
devamını gör...
evlendiğin kişiye ayıptır...

herkes o aşk acısı çeken kişiye yanıyorda mesela ayşe'nin elini tutarken aklından fatma'nın geçmesinin ne kadar büyük namussuzluk olduğunu kestiremiyor...

yada murat'ın elini tutarken, mustafa'yı düşünmek...
devamını gör...
"unutmak kolay mı? deme
unutursun mihriban'ım
oğlun kızın olsun hele
unutursun mihriban'ım"

demis sair..
devamını gör...
büyük konuşmayayımda başıma gelmez. seviyorsam onunla evlenirim, seviyorsam eğer ki mani varsa evliliğe başkasıyla da evlenmem. insan sevdiğini bekler. sevmiyorsa beklemez zaten evlenir.
devamını gör...
belki de mertebesi yüksek biridir serden geçmiş, yardan da geçmiş hâkk'a ermiştir. öyle olunca da artık evlilik bir detaydır. (bkz: hüsn-ü zann)
devamını gör...
en güzeli hiçbirisini sevmemektir.
sonra acı üzerine acı,keder üzerine keder.

bir defa birisi olsun,bir kere olsun,adam gibi olsun,son nefes de bir arada olsun.

*
*
devamını gör...
olabilme ihtimalini düşünmek bile kalbin sıkışmasına yetiyor. sevme eyleminden vazgeçmek zordur mutlaka evlenince unuturum demek te sadece bir ihtimal. evlendiğiniz insana haksızlık etmemek için kalbinizi, zihninizi boşaltın o zaman böyle bir yola girin.
devamını gör...
bazı şeylerin şiiri yazılmaz, romanı olmaz, şakaya da gelmez. Allah bazı şeylerin belasını versin. öyle ağır falan da olmadı. bayaa bayaa versin..
devamını gör...
bence bunu yapmak karşıdaki insanın fazlasıyla hakkına girmeye neden olmak demektir. iki tarafta da hoşnutsuzluk olma ihtimali fazlaca bulunmakta. ne erkek ne de kadın tam anlamıyla bir evlilik yapmak istiyorsa böyle bir hareket yapmasın. ha diyorsa ki ben mutlu ederim kardeşim hiç hissettirmem bile, o zaman ayrı.
devamını gör...
akıl mantık ve aileden öteye gidemeyen kendini aşık zanneden kişi eylemi. sebepler farklı olabilir de yormayalım artık. hayatın gerçekleri var işte. bazen tercih yapmak zorunda kalıyor işte insan öyle olunca da çekip başkasıyla evlenip bunlardan kurtulacağını sanıyor tabi.
her gece evlendiği kişiyi içten içe sevdiğiyle aldatan çok insan var sevgili sözlük. gündüz hatırlanmaz ama o baş yastığa değecek.
devamını gör...
eski topraklar “ben sevdim eller aldı” diye boşa türkü yakmamış..

t: mümkün olan durum..
devamını gör...
çoğunluğu dış etkenler bir kısmı da kişinin kendi tercihi doğrultusunda gerçekleşerek yapılan eylem.
sonu mutlu biter mi bilmem...
belki kişinin sevdiği kendisini sevmemiş ise evlendiği kişinin sevgisiyle, gördüğü değer ile bir aydınlanma yaşayarak kırık dökük başlayan ama sapasağlam bir sevginin temellerini atmış bir ilişkiye de dönebilir.
yok eğer karşılıklı sevgi varken işi bozanlar olmuş ve kavuşulmamışsa, böyle bir durumda cehennem azabı hafif kalır diyebiliriz.
devamını gör...
aşık veysel'e sormuşlar "sizce aşk nedir?" diye "seversin kavuşamazsın aşk olur demiş.". hiç bir şey o kadar ponçik değil herkes o kadar şanslı değil. seven sevdiğini alsa ayrılıkta sevdadan olmaz. velhasıl olağan durumdur.
devamını gör...
bir kere sevip ayrılmışsanız mecburen yapacağınız şey. aşk bir defa olur. sonra kendini kandırırsın.
devamını gör...
sevdiğiyle evlenen pek insan tanımıyorum ama sorsan her evli çift birbirine aşık olarak evlendiğini söyler. evlilikten soğumamın nedenlerinden biri de bu aslında. kalp nikah memurunun söz verdirdiği şeylerden bihaber atıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar