bisiklet sürmek

hafif bir rüzgâr varsa, akşamüstü yapılması çok mutlu eden eylemdir. bir de keşke arabalarla mücadele etmeden rahat rahat bisiklete binebileceğimiz bisiklet yollarımız olsa.
ha ayrıca kulağınızda şu şarkıyla caddelerde binmeyin bisiklete, dekor tamamlanıp da kafa şarkının sözlerine takılırsa gözünüz gelen arabalardan gökyüzüne kayabilir, bu da size dokunabilir:
(bkz: mor ve ötesi)
( #1140109 )
devamını gör...
en keyifli aktivitelerden biridir. hele ki bisiklet yolu ayrılmış bir şehirde. tarihi mekanların büyüsü ve ruhu saran o özgürlük duygusuyla. garip bir şekilde bisiklet sürerken kendimi inanılmaz derecede özgür ve mutlu hissediyorum. bunu da araba içinde tıkılı kalmadan bir taraftan doğayı dinlerken bir taraftan rüzgarı teninde hissetmeye bağlıyorum. yanlışım olabilir ama yine de ben bilirim.*
devamını gör...
son iki gün bazında ogrendigim olay.
ben dört tekerlekliyi öğrendikten sonra iki tekere gecememistim. bu iki gün boyunca azmettim ve öyle çok düşmeden öğrendim.
yaşından utan söylemlerine kanmadım. şu an sadece yardımsız binebilme ve dümdüz yolda birkaç metre gidebilme kısmını halletsem de azme devam.
çok güzel biseymis ya..
devamını gör...
kendimi güvende hissetmiyorum. muhtemelen bu sebeple öğrenemedim , ögrenemeyeceğim de . şimdi bunu öğretmeye de kimse tahammül edemez. cıyak cıyak.. becerebilene güzel bir hobi..
devamını gör...
çocukluğumda çok süratle gelen bir arabanın önüne bisikletle düştüğüm için kalabalık yollarda çok korkarım bisiklete binmekden.
unutamıyorum ayağımın üzerine çıkmasına santimler kalmıştı. çok korkunç.
trafiğe kapalı alanlarda sürmek daha sağlıklı seçim sanırım.
devamını gör...
yarın yaklaşık 50 km boyunca yapacağım eylem. ormanlardan geçen bir rota çizdim. akşam burada olmazsam akut'a filan haber verirsiniz değil mi?

edit: sorunsuz bitirdim arkadaşlar. 44 km olmuş yoruldum ama ölmedim. bisiklet sürün ya, hatta gelin hep birlikte sürelim, güzel rotalarım var.
devamını gör...
insanı özgürleştiren bir yanı olan sürüş keyfi.
ellerimi buralara hiç inemedim o yokuştan ama eller direksiyonda inmek bile keyifliydi o dik yokuşları.

lakin, o tecrübeyi de zamana yenik düşürdüğüm gerçeği var. geçen bir deneyeyim dedim, 30 metrelik yolda rahat 10 kere tek ayak yana düştü. nasıl yaşlanmış, nasıl ezik, nasıl bitkin hissettim kendimi anlatamam.
devamını gör...
uzun zamandır yapmadığım eylem. düşmelerimin yüzde doksanı bisiklet yüzünden olmuştur. belkide en efsaneleri olduğu için aklımda kalmış olabilir. tecrübemle sabit bayır aşağı çok hız yapılmamalıdır. vitesli, bmx , pinokyo tarzı bir çok bisiklete bindim en zevk aldığım bmx oldu. ilk bisikletimdi, koca eşek olana kadar bindim. avrupa da zaten koca eşekler biniyo ama bizim ülkede millete batıyordu.
devamını gör...
küçükken asla ulaşamayacağım bir hayal gibi görünürdü. imkanlar kısıtlıydı ve doğrusu etrafımdaki çocuklardan pek kimsenin de yoktu. nihayetinde binbir güçlükle lise ikinci sınıfta bir arkadaşla ortaklaşa bir bisiklet aldık. bir gün ben de bir gün onda olacak şekilde. ama külüstürdü ve sürekli bozuluyordu. sürekli yarı yolda bırakıyordu. onun bizi taşıdığı kadar biz de onu omuzlarıma aldık, tamirciye veya eve kadar götürdük. en sonunda tamir edilemeyecek şekilde bozuldu ya da biz tamir etmekten bıktık. bir daha da bisiklet almadım. böyle garip bir şeydi işte.
devamını gör...
kendi kendime, düşe kalka öğrendiğim keyifli aktivite.

4 tekerlekli küçük bir bisikletim vardı sarı kırmızı. yanlarındaki tekerlekleri söktü babam, öylelikle küçük bir iki tekerlekli bisikletle öğrendim bisiklet sürmeyi. sonra baktım küçük bisiklet kesmiyor, büyük bisikletle devam ettim. ama şimdi sürmeye kalksam süremem üzerinden yıllar geçtiğinden.
devamını gör...
küçükken nasıl içimde kaldıysa elim para görünce aldığım ilk tekerlekli ulaşım aracı oldu bisiklet.
tam bir arı maya. siyah mat gövde ve sarı tekerlekler.
yada maya o arı ben.
işe bisiklet ile gitme hayallerim henüz beklemede.
izmir büyükşehirin el atmasını bekliyorum.
devamını gör...
her gerçekleştirdiğimde başımı muhakkak bir belaya soktuğum eylem. önceki hayatımda teletabilerdeki elektrik süpürgesiydim galiba, belayı üzerime üzerime çekiyorum resmen.
devamını gör...
bir çok defa beni ölümden döndüren süper ötesi bir eylem.
bir insanın bu kadar rahatladığı mutlu olduğu sadece 2 an daha var ama onları söylemeyeceğim. mesela kibirli arabayı yıkayınca o anlardan birine ulaşıyor.
devamını gör...
keşke yaygın olsa da şöyle doyasıya sürebilecek yerler artsa diyorum. bugün bana, sınavlarımın yaklaşmasına ramak kala büyük ada'ya gitme iştiyakını verenn en büyük etken bu oldu sanırım. doyasıya bisiklet sürebilmek. yokuş aşağı salınca alllaaah diye gitmek ve dönüşlerde kimi zaman manuele kaymak problemi de olmasa çok iyi olacak da işte bunlar hep binmemekten. oysa ne güzell bugün dilimde nasıl geçti habersiz hani kuşlar, ağaçlaar binbir renklii çiçekleer diye diye turladım adayı iyi geldi. buna değer.
devamını gör...
görüldüğü gibi, dobişlerin yuvası olan dünya sözlük'te pek ilgi görmeyen başlıktır.

varsa yoksa toplanıp kısır yiyelim, börek gömelim, pasta yutalım...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar