bisküvili halk tatlısı

halk arasında adı "öldüren cazibe" olarak bilinir.

(2017'nin ilk 9 ayında tencereden tepsiye döküldükten sonra tencerede arta kalan kakaoyu yemek için kavga eden kardeşler arasında işlenen cinayet sayısı 112.)
devamını gör...
neden bilmiyorum ama şu an canım bu efsane lezzeti çekiyor. tatlı seven şu bünyemin baklava, sütlü nuriye, kazandibi, sütlaç vesair tatlıları değil de halk tatlısını çekmesi fakirliğimizden değildir. çünkü bu tatlı ingiliz kraliyet ailesinin, misafirlerine yemekten sonra ikram ettiği bir tatlıdır. anavatanı türkiye'dir. ingiltere'ye de, kraliyet sarayında hizmetli olarak çalışan yozgatlı bir dayı vasıtasıyla gitmiştir.
devamını gör...
kırk yıllık mozaik pasta hangi ara bisküvili halk tatlısı oldu. fakiriz ama bizimde pasta demeye hakkımız var. en pratik ve güzel tatlılardan biridir.
devamını gör...
halk tatlısı bahane, halka tatlısı şahane... çocuğun dahi yapabileceği türden bir tatlıyı methetmek hangi aklın ürünü? başlık sahibi ya çok beceriksiz ya da erkek. yoksa bu kadar basit bir tatlı neden övülsün?
devamını gör...
ismi çeşitli kültür ve inanışlarda farklı da olsa kendisi ilk yaratılan tatlıdır. evde bu tatlı için her yıl çeşitli etkinlikler düzenler adaklar adarız. aramızda en fazla sevap işleyen puding kasesini yalama ödülünü kazanır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar