bitcoin

elektronik bir para birimi. internet üzerinde hızla yayılıyormuş.

ben bunu geçen seneler çok muhabbeti dönen derin internette (deep web) kullanılıyor diye duymuştum. ne çabuk yüzeye (!) çıktı?


devamını gör...
çinli dostların yön verdiği zımbırtı. hakkında çıkan makaleler olayın bankalar üzerindeki vehameti açısından güzel bir örnek.

-evvel biri söylemiş telefonlar için; hacı amca evinin bahçesinde çalışıyor imiş .gelen telefon üzerine karısı bey telefon çalıyor gel demiş. cevaben oraya kadar gelen telefon cebime de gelir demiş. yıllar sonra cep telefonu çıkınca karısı, şu olayı hatırlatmış kendisine.bilerek mi söyledin diye.kocası da sen beni tanıyamamışın demiş.

imdi efem herhal artık şu kağıt para ve banka meselesi de bir şekilde bitecek.belki de bu olay bitirecek.
devamını gör...
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı seven halkımızın yorum yapmayı sevmeyi konulardan biri. bitcoin konusunda atıp tutanların %99'u olayın daha %1'ini bile anlayamamıştır. ben çok basit bir soru sormak istiyorum:

"bu bitcoin denen zıkkım madem bu kadar değerli ve önemli bir şey, süper bilgisayar üretenler, süper bilgisayar kullanan laborotuarlar, o ekran kartlarını, işlemcileri, asicleri, fpgaları üreten ve satanlar neden bu işe yatırım yapmıyorlar? senin bilgisayarının 1 ayda yapacağı iş onların teknolojisiyle belki de 1 dakikada oluyor. bu adamlar salak mı da bitcoinleri üretip satmıyorlar. 25 milyon bitcoin üretmek onlar için iş mi?

bu soruya mantıklı bir cevap veren olursa diğer sorularıma geçebilirim.
devamını gör...
benim gibi bilgisayarı 2 dakikada açılıp 3 dakikada anca kendine gelenlerin üretmekle uğraşmaması gerektiği hede. 5 dolarken üretenlerin veya satın alanların şu an yüzde kaç kar ettiklerini hesaplayamadığım (şuan 1000 tl civarı), acaba batar mı, temeli sağlam mı, dayanağı ne diye düşündüğüm, düşünürken peki doların dayanağı ne diye düşündüğüm, bilim-kurgu bir dünyada yaşadığım hissini uyandıran şey. * bitcoin karşılığında birşeyler satarak ya da çeşitli sitelerden küçük miktarlarda bedavaya edinmek de mümkün.

http://bedava-coin.blogspot...

http://bedavabitcoin.wordpr...

http://bitcoin-rehberi.blog...


devamını gör...
nicki mouse bkz. vermiş ama ben de değinmeden edemeyeceğim her türlü pis işin döndüğü bir ortamda(bkz: deep web) kullanıldığından birçok ülkede yasaklanmış olduğunu söyledikleri para birimidir.
devamını gör...
ilk çıktığında tanesi bir kaç cent ederken şu an 1 bitcoin 2500 dolar. dalgalanması fazla olsa da uzun vadede yatırımcısına hiç kaybettirmedi. şu sıralar çok ciddi düşüş yaşıyor fakat yıl sonuna kadar 4000 doları görmesi bekleniyor. finans ve pc yazılım işinden anlayanların takip etmesini öneririm
devamını gör...
şu anda 1 bitcoin, 9265 tl'den işlem görüyor. alışverişlerin hızla sanal aleme kaydığı ve kaymaya da devam edeceği dönemde bir sanal para birimi olan bu bitcoin, doların yerini alabilir. belki hemen olmaz ama ileride... eskiden sadece internet alemindeki karanlık yüzlerin illegal işler için kullandığını düşündüğüm bu para biriminin, bir amaç uğruna oluşturulduğunu düşünüyorum artık. tüm dünyanın ortak olarak kullandığı bir para... kazanan ise dünya finans sisteminin kurucuları ve veliahtları.
devamını gör...
gelecekte "dedem zamanında 2-3 dolardan 100 btc alsaydı şimdi 7 sülaleye yeterdi" diyecek torunlara gebe sanal para birimi.
devamını gör...
şu anda değeri çılgınlar gibi artan para birimi 14.264 tl oldu...coin borsası da kitlendi üstüne satış yapamıyoruz lan.
devamını gör...
bilgisayar donanımlarının fiyatlarının anlamsız biçimde artmasına sebep olan sanal değer.
sanal mdencilerin oluşturdukları aşırı talep yüzünden özellkle ekran kartları fiyat katladı. fhd oyun için pc toplamak bile lüx şuan. amerikada 900 dolara canavar gibi bi kasa toplayabiliyorken aynı özelliklerdeki pc yi ülkemizde ancak 5 bin lira harcayarak oluşturabilir hale geldik. netice itibariyle umarım tez zamanda -her nasıl mümkünse o şekilde- bu sanal saçmalık sona erer.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar