biteceğini bile bile bir ilişkiye başlamak

#ilişkiler 

hiç ege'yi dinlememiş insanın işidir. dinlese yeterli öğüdü alır idi:
"başlamam, biteceğini bile bile bu aşka başlamam,
ne seni ne de kendimi ateşe atamam,
anla beni yaz aşkım..."
devamını gör...
moğollar'dan yolum seninle'yi dinlemiş insandır.

beni çağıran uçurum, uçurum oldu sevdan
kaçmam
yok saklanmam başından-sonundan, korur bizi zaman
kim söylemiş son diye, olmaz diye, kanar diye
anlatma
anlamam

aşk varken; sözlerinde, düşlerinde, yeniden doğmak gibi nefesinle, çoğalıp sevginle
isteme
durdurmam
devamını gör...
bence üzülmekten korkmayan ve seven insan işidir. yaşamadığına pişman olmaktansa yaşadığına pişman olmayı, yaşamayı seçmiştir.
devamını gör...
mantıklı değildir. sevmek, bağlanmak ve bunun sona ereceğini bilmek yıpratıcı bir gerçeklik. insanın otokontrol durumu vardır ve buna engel olur.
devamını gör...
öleceğini bilerek yaşayan insanoğlu için normal bir durumdur. bugün de ölebilirsin, yarında veya kırk yıl sonra da. mutlu aileler bir anda yıkılabiliyor veya basit bir selamlaşmanın sonu evlilikle bitebiliyor. turp gibi gezen insanlar, pat diye gidebiliyor veya üç ayı zor çıkarır denen insanlar yıllarca yaşayabiliyor. hiçbir sonucun kesin olmadığı ve hiçbir şeyin sonsuza kadar sürmediği bu hayatta denemekten korkmamak lazım.
devamını gör...
ne yazık hamlelerini önceden bilebileceğimiz bir hayat yaşamıyoruz, ya da iyi ki de hayat hesaba kitaba sığmayacak kadar sürprizlerle dolu. satranç kadar kolay olsaydı ve öngörülerimiz kalbimize hükmedebilseydi tadı tuzu kalmazdı bize bahşedilmiş bu kısacık zaman diliminin... aklı gönlüne mağlup insan, biteceğini bile bile bir ilişkiye girer, acısını yüklenir... acı sevmenin mütemmim cüzüdür... başlık ilişki diye açılmış, başı sonu belli bir şeyden bahsediyor, heheyytt aklım sevgiden başkasını düşünemiyor... sevginin tükenmezliği, tenimize attığı her çizgiden, akıttığı her kan damlasından yeniden üremesinden, çoğalmasından besleniyor... toparlayamadım, toparlayamıycam da galiba... kafam karışık, kafam arapsaçı, kafam bulanık... anlayan anlar beni....
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar