bitmeyen kudüs fetişizmi

her davanın bir sembolü olur ve müslümanların topraklarında batılıların doğurduğu aleni haksızlığın, global faşist dünya ekonomik sisteminin, güç ve sermayeyi elinde tutanların bariz bir şekilde ortaya koyduğu haksızlık sadece müslümanların değil vicdanlı her insanın tepki gösterdiği bir düğümdür.

kutsiyeti olan bir mekan çerçevesinde müslümanların bilinç birliğinin sürdürülmesi için kudüs'ün bir sembol oluşu yadırganır bir şey değil.

bu bağlamda elini vicdanına koyan batılıların dahi kudüs, filistin konusunda muhalif sesleri, eylemleri olmuşken, müslüman bir toplumun ferdinin bu tür ithamları can yakıcı.
devamını gör...
müslümanlar kutsiyeti olan bir mekan üzerinden bilinç oluşturmuyorlar. hiç çalışmadan oturdukları yerden ağlayıp duruyorlar ve bu ağlama hali benim bir müslüman olarak hiç hoşuma gitmiyor. batılılar islam toplumlarında haksızlık yapmıyorlar. adamlar güçlü oldukları için istediklerini yapma hakkına sahipler bir kere. güçlü olanın dediği olur. ayrıca bundan bağımsız olarak müslümanlar da kendi sorunlarını başkalarına mal edip duruyorlar. sürekli mağdur olma hissiyle hiç bir şey yapmıyorlar. adam kudüs'ü şu an silahlı gücüyle kontrol ediyor, istediğinizi söyleyin şu an kudüs israil'e ait ve müslüman bir güç girip alana kadar böyle alacak. aynı sürekli istanbul değil konstantinapol diyen batılılar gibi. he sanki ismi çok farkediyor istanbul ismi de yunanca'dan geliyor, ağlayıp dursunlar. söyleyince bana kızıyorlar ama kudüs'e gelene kadar türkiye daha büyük tehdit altında. kudüs zaten elimizde değil dediğim gibi yani yapacak fazla bir şey yok. filistinliler kendine ağlayacak batılı bile bulurlar ama siz düşerseniz arkanızdan ağlayacak bir Allahın kulunu bulamazsınız. hatta söyleyim haçlı ordusuyla arap kardeşlerimiz beraber işgale yeltenir ülkeyi. ilk yardımın bir numaralı kuralı, önce kendi güvenliğini sağla.
devamını gör...
islam olmayıp kudüs'ü savunan insanların sırf mazlum ve ezilenlerin yanında olmak hissiyle yaptıkları beni zerrece ilgilendirmiyor. elbette kudüs'ü bu sebeple önemsemiyorum. bu başlık altında ağlak kudüs savunucularından bahsediyorum. bir halttan haberi olmayıp, mahalle etkisiyle ucuz sloganları terennüm edenlerden bahsediyorum. bugün türkiye'de, eğer hâlâ bir meseleyle, kudüs meselesi, filistin davası adına ne derseniz artık tamamen israil eylemlerine reaksiyondan ibarettir. mescid-i aksa basılır, ertesinde fatih'te yürüyüş olur, sesler kısılana kadar bağırılır, müslümanlar ter atarlar. israil'in bir sonraki eylemine kadar herkes işinde gücündedir. edebiyatçılar aç kalmasın diye belediyeler kudüs programı düzenler, kitaplar imzalanır. her eylemden sonra tuhaf bir "işler tıkırında" havası eser. kudüs nuri pakdil şiirinde bir tema değildir. sizin, her kimseniz, aptal bilinçlendirme çabalarınızla kurtulacak da değildir. velhasıl türkiye'de kudüs bir ekonomi, bir stres atma aracından başka bir şey değildir. kimileri için gerçekten bir fetiştir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar