biz gelince türbana son

üst düzenleme: ooo yirmiye merdiven dayamışım. en çok eksilenen tanımım bu oldu. hepinize teşekkürler çocuklar. buradan almanya'daki halama selam söylüyorum.

düzenleme: yahu ayıp be. bir broşür geldi whatsapp'tan, sözlüğe koydum. herhangi bir fikri, bir partiyi veya bir zümreyi hedef almadan eylemi değerlendirip görsel ekledim. broşürde yazan yapıyı yazdım ve hakkında tek kelam etmedim. yediğim hakaretlere bak. çomar, akit, beyinsiz vs... hadi sizin seviyeniz bu. anlıyorum, onun içinde muhatap almıyorum. yalnız mevcut yönetimde bulunan başta monark ve tüm moderasyon üyelerine yazıklar olsun. bu kadar aciz bir yönetim sergileyen bir ekip daha önce gelmedi bu sözlüğe. küfürsüz sözlük öyle mi? senin yöneteceğin sözlük bu kadar seviyeli olur derviche bey. kusura bakma ama yapamıyorsan ilgilisine sat, işine bak. bu işler senlik değilmiş.

cumhuriyet halk partisi ankara gençlik teşkilatının mide bulandıran, halkı kin ve düşmanlığa iten, son derece provakatif ve aşağılık broşürü.

biz gelince türbana son!

devamını gör...
hakkında farklı iddialar bulunan bir slogan ve broşür.

eski ankara büyükşehir belediye başkanlarından, ankarayı parsel parsel fetöye sattığı iddia edilen muhterem birinin yaptırdığı söyleniyor ankara kulislerinde...
devamını gör...
yüksek ihtimalle yaranmak için melih gökçek eziğinin yaptırdığı sahte broşürlerdir.

ed: bu eksi verenlerde broşürü dağıtanlar sanırım. olm sizlik bir olay yok. tabiki siz de 100 tl'nize bakıyorsunuz.
devamını gör...
muhalefeti karalamaya dönük bu provokatif broşürleri dağıttıran aşağılık adam yargılanacak. bu iktidar kalsa da gitse de yargılanacak hem de.

bu da burada dursun.
devamını gör...
her gördüğümüze neden inanmamalıyız sorusuna cevaptır. yahu arkadaşlar, chp'nin böyle bir isteği olsa dahi, hatta bunu yapmak için yanıp tutuşsalar dahi böyle bir şey diyemezler. diyemezler çünkü kendi bacağına sıkmak olur bu.
devamını gör...
olay provakasyon dahi olsa çok benzer demeçleri daha önce verdikleri için hiççç şaşırmadığımız ve gayet de kendilerinden beklenilen bildiriler.

(bkz: başörtüsü özgürlüğü başını açma özgürlüğünden vazgeçmektir)

alınan onca eksiden sonra girilmesi elzem olan edit: her dönem kendi koşulları içerisinde değerlendirilmeli. bugün, 15 sene öncesini düşününce yapılan şeyleri aklımız almıyor, ya da 15 sene önce bir gün bu zulüm bitecek deseler, insanlar inanamazdı. aynı şekilde artık başörtüsü yasağı gelmez yeaaa ya da laikler sizi temel hak ve hürriyetlerinizden mahrum bırakamaz gibi söylemler benim için hiçbir şey ifade etmiyor. güç ellerindeyken neler yapabileceklerini biliyorum bu insanların.

siyasiler yanılabilir ya da pişman olabilir, bunda hiçbir sorun yok. ama ben malum zihniyetin söylemlerinde yapılanlardan pişmanlık duyduklarını belirten tek bir ifadeye rastlamıyorum. sen madem yasakların karşısındasın, zulme uğramış bu insanların gönüllerini okşasana, temsil ettiğin zihniyet adına özür dilesene... azıcık öngörülü olsa yapar bunu... ama işte insanın içinde olmayınca camilerde poz vererek işi halledebileceğini düşünüyor. ya da bir diğer ifadeyle adam kendi çapında takiyye yapıyor. insanlar neyin ne olduğunu görecek kadar ferasetli bu ülkede. malum zihniyet artık değiştiğini iddia ediyorsa bunun için daha çok çaba sarf etmeli, geçmişin günahlarını temizlemek o kadar kolay değil.
devamını gör...
"eski türkiye" falan deniyor ya! eski meski olmadığını, elan cari olduğunu bu gibi haber ve sosyal medya gündemlerinden anlayın. 90'larda da ülkede siyaset üretmeye gerek yoktu. "laiklik elden gidiyor!", "benim bacımın başını açtırdılar!" dedin miydi, kendi kitlenden oyunu alıyordun, hâlâ öyle.

nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça! misalen kimse "abi, bu gibi bir broşür kimin işine yarar?" sorusunu sormuyor. muharrem ince, haftalardır samimi olsun veya olmasın, vatandaşı aslında dinî değerlere gayet de saygılı olduğuna ikna etmeye çalışırken chp böyle bir broşür bastırıp dağıtabilir mi lan? nasıl ya! nasıl güzel bir kafalar paşam bunlar!

bir de şu "biz onların cemaziyelevvelini biliriz!" goy goyu var. malum kişi/kişiler herkesin vaktiyle müdafa ettiği doğru/yanlış fikirlerini biliyor; ama mesela milliyetçi seçmen "sayın öcalan"ı bilmesin, bilmemeli, bilemez! "askerlik yan gelip yatma yeri değildir!"i, "ben ergenekon'un savcısıyım!"ı falan hiç hatırlamamalı. bunlara gelince ya kandırılıyorlar ya hatadan dönüyorlar ya birileri bunları kullanıyor. öbürleri 70 sene önce ne dedilerse asıl niyetleri o. arkadaş nasıl güzel kafalar bunlar, nasıl rasyonel bir siyaset iklimi bu ülkedeki, akıl hafsala almıyor!

vallahi bitse de kurtulsak! türkiye'ye inanan birisi olarak bezdim yeminle, inanç minanç kalmadı, -ağzım kurusun- Allah'ın rahmetinden dahi ümit kesecek hâle geldim.

hamiş: hayatında ilk defa sol kanattan bir partinin tekil bir eylemini savunmak zorunda kalan muhafazakar/milliyetçi.
devamını gör...
sahte mahte diye avunuolar Allah im kurban olduğum, 90 yildir sanki bariz sekilde ayan beyan tek amaclari islam düşmanlığı olanlar bunlar değilmiş gibi. 50 bin tane resmi kayitli belge var ama nolacak?
devamını gör...
mamak halkevleri yapsaydı biraz daha küfredip silah resmi filan koyardı. o mamak halkevlerindeki militanlar kime oy verecekmiş acaba, hiç duyan var mı?
devamını gör...
sahte brosurler uzerinden prim yapan trollerin iftirasi. ayni brosurun hdpli versiyonu var onu niye koymadiniz sozluge?
not: burada başlığı açan arkadaşa trol denmemiştir. sonuçta broşürü o basmamıştır. ona sitem sadece bir parti üzerinden konuyu sözlüğe taşımasıdır.
devamını gör...
fake broşürdür, seçim arefesinde chp nin böyle bir aptallık yapacağını düşünmeniz tam fecaat. niyetleri bu olsa bile bunu açıkça dile getirebilirler mi zannediyorsunuz?
devamını gör...
bunu chpnin bastırmaması neyi değiştirir kardeşim?

ya hu 90 küsür yıllık chpnin tarihini bilmesek çamur diyeceğiz arkadaş.
merak etmeyin chp bunlarla uğraşmaz, direk yargılar, direk aşağılar..
bu tip şeylerle zaman kaybetmez.
devamını gör...
seçim arifesinde bu broşürü chp’nin yaptırdığına inanan bir insan zaten akepe’ye oy veriyordur. çok da şaapmamak lazım yani.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar