bizi 7.2 yıkamadı tc nin ne haddine

olaylı nevruz kutlamalarında bir veya bir kaç aklı evvelin açtığı pankart.

pankarta ne yazdıklarının farkında değiller herhalde. ya da gayet iyi farkındalar! 7.2 dedikleri van depremi. öyle ya bu pankartı yazan yahut yazdıran zavallının Allah ile bir hesabı olmalı. töbe, töbe. rabbim cahiller yüzünden bizi helak etme!

pankart http://www.cogitosozluk.net...

devamını gör...
utanmaz arlanmaz şeref yoksunu bölücülerdir bu sözü söyleyenler. insan biraz utanır biraz haya eder.
biraz düşünür. eminim ki hindi dediğimiz hayvan daha beceriklidir düşünme konusunda.
ulan tc dediğin hükümet istese bir gecede katliam yapar senin o dilini keser bir daha da konuşamazsın.
o ellerini kırar bir daha yazamazsın öyle pankart. gözlerini oyar nişan alamazsın.
istese türkiye cumhuriyeti'nin buna gücü yetemez mi sanıyorlar nedir bilmiyorum ama ben biliyorum o bardağı taşıracaklar bir gün. sabır taşını çatlatacaklar.
devamını gör...
öncelikle van depreminde bizler dişimizden tırnağımızdan artırdığımızı van'a göndermiş olsak da kürtler arasında öyle bir dezenformasyon oldu ki kürt türk barışına hizmet edeceği varsayılan van depremi tam tersi istikamette rüzgar estirdi. oradakiler bizlerin nasıl yapsak da bir şeyler yollasak diye uğraştığımızı değil bir kaç kendini bilmezin "bak gördünüz mü Allah belanızı verdi" söylemlerini, yardım paketleri içinde çıkan türk bayraklarını, arasından ve zor durumdakileri aşağılayan faşizm kokan notları hatırlıyorlar. van gibi soğuk bir yerde kasıma kadar çadır prefabriklerin gitmemesini de hesap edin.

oradakilerin gözünde van depremi "türk ve kürtlerin omuz omuza altından kalkmaya çalıştıkları bir felaket" değil, türklerin onları yüzüstü bıraktığı ve "kürtlerin türklere rağmen altından kalktığı kürt bilincinin perçinlendiği" bir felaket olarak görülüyor. yani van depremi kürtler için bir birlik beraberlik sembolü oldu.

80 yıllık asimilasyon geçmişi olan bir ülkede van depremindeki kötü intiba da eklenince böyle bir pankart şaşırtıcı olmuyor.
devamını gör...
kanserli hücrelerin vücuda yaptığı neyse bunların yaptığı da o. ama bünyesi kuvvetli vücutta bu serbest radikaller bağışıklık sistemini güçlendirmekten öteye gidemiyor. Allah fırsat vermesin, her daim uyanık olup bunlara fırsat vermemek lazım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar