bizi de askere gönderin diyen suriyeliler

hahahahahahaha


türkiye de yaşayıp bizi de askere gönderin diyen suriyeli kardeşlerimiz canlarımız ciğerlerimiz. sayelerinde ensar olduk Allah razı olsun reisi cumhurdan.


zeytin dalı operasyonuna katılmak isteyen suriyeliler.
devamını gör...
yarın hemen tüm avm lerden toplanıp sınıra yollanmaları güzel bir başlangıç olacaktır.

dip not: sanırım suriyeli yazarlarımızdan gitmek istemeyenler var. ee haklılar önümüz yaz sahilde nargile keyfi yapılacak daha.
devamını gör...
aşırı samimiyetsiz. oğlum sizin askere gitmek için askerlik şubesinde yoklama gibi bir zorunluluğunuz yok ki, gideceksin öso'ya selamun aleyküm diyeceksin, gerisini onlar halleder. o eylem, askere moral motivasyon şeysi bizimle ilgili, hani biz de var ya gönüllü askerlik, askerlik şubesi, yoklaması mevzusu.

hayır adam o kadar benimsemiş ki vatandaş olduğunu, askere gitmek için bile askerlik şubesine başvuruyor ironiye bakar mısın. canım o kadar meraklıysan t.c vatandaşı olmaya, daha basit şeylerle başlayebilirsin, direk öyle tepeden girme. mesela gss primi yatırmak, hastahanelere randevu almak, türkiye plakası taşıyan kia ve hyundai arabalarınızın mtv'lerini ödemek filan... askerlik filan sonra ki iş, aşama aşama...
devamını gör...
asker olduklarinda da sıkısınca hemen kacacaklarsa gitmemeleri daha hayirli. aylak aylak dolassin onlar, ne isleri varmis askerlikle savasla hanim evlatlarinin.
devamını gör...
bak işte ilk defa bu başlıkta dolu dolu küfredesim geldi. böyle bir şey yok yav.

ülkelerindeki iç savaşta yer almak için, mülteci olarak sığındıkları ülkenin ordusuna katılmayı isteyecek kadar yüzsüz insanlardır. afrin operasyonuna mı katılmak istiyorlar? e gönder gitsinler geldikleri gibi.

bu yaşıma geldim, mültecilerin bu kadar imtiyaz sahibi olduğunu ilk defa görüyorum. sırplar kamplarda tutuyor bunları, ama bizdekiler kendi ülkelerinde savaşmak için tsk ya katılmak istiyor.

ya sabır ya sabır.
devamını gör...
benim politik durusumu az cok kavramissinizdir. ama yine de o insanlara hakareti dogru bulmuyorum. kor cahil.. ben, isin acinacaklar faslindayim. acimaktan kizamiyorum. sert elestiri hakkinizdir ama hic bir sekilde hakaret hakkiniz yok.
devamını gör...
suriyeli olmadan onları anlayamazsınız arkadaşlar. her insan bir değildir. bir kavimin her ferdi de bir değildir. oturduğun yerden yazmak çok kolay. damdan düşmeden düşenin halini anlayamazsın. lütfen daha sağduyu olun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar