anlamadan ya da anlamaya çalışmadan sağa sola çekilecek bir cımbızlama örneği. linç etmek için birebir. otu çöpü sosyal medya lincine çeviren kafalar için bulunmaz nimet. neyse daha fazla yazmayım da ben de lince uğramayım.
devamını gör...
istikametten şaşarsa ilişiğimizi keseriz demek istemiştir. ashabın hz omere kuran ve sünnetten ayrılırsan seni kılıçlarımızla düzeltiriz demesi gibi. e olması gereken de bu. fetoculerin f.gulene bakışı gibi, tayyip ne yapsa doğrudur mu deseydi?
devamını gör...
türkçeden anlayan okuyup yazmasını bilen herkes bu cümlenin kişiye teslimiyeti sonucu çıkarmaz bilakis kişi odaklı düşünceye karşı kurulmuş yoldaş sözüdür..

her sözü de eleştirmeyin la..
adamlar Allah bir dese ona da muhalefet edersiniz..
nasıl bir önkabul oluştuysa artık..
devamını gör...
erdoğan'ın yolu bizim için önemlidir babından bir beyan. eyvallah burada kastolunan parti başkanının kişiliği değil. onu anlıyoruz zaten. ama keşke öyle olmasaydı işte. en azından bu kriz erdoğan'ın gidişiyle biterdi.

neyse... ezcümle problem şurada: kardeşim ne siz parti olarak kabilesiniz ne de erdoğan kabile reisi. siyaset yapıyorsunuz. parti içinde de olsa siyasi duruşunuz olsun. her söylenene eyvallah etmeyin. omurganız olsun. böyle reisçilik kafasıyla bir yere varamayız. monarşilerde dahi, hele de gelişmişse, monarkın kontrolü dışında dengeler vardır. bir de adam geçmiş partinin kabile kafasıyla övünüyor ve diğer partileri böyle olmadıkları için eleştiriyor. güler misin ağlar mısın?

ekleme: ama zaten öyle bir krizdeyiz ki siyaset kimse için mümkün değil adamcağız n'apsın?
devamını gör...
"erdoğan'ın yolu"na değil erdoğan doğru yolda olduğu için ona tabiyiz anlamındaki beyan. arada fark var. şunu anlamak bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum. ha tabi siz bu kültüre yabancısınız. siz herkesi kendiniz gibi hırsız ve arsız zannediyorsunuz.
devamını gör...
her istikamet değişikliğinde kumbarama bir lira atmış olsaydım zengin olacağım adamla ilgili kurulmuş olan samimiyetini tartışmayacağım ama doğruluğunu kabul etmediğim cümledir. erdoğan ve istikameti pek ilişkili bulmadım. erdoğan'ın yapıp ettiklerinde, sözlerinde bir mantık, bir tutarlılık arayan sıradan bir vatandaşım. ancak şu ana kadar bunu başaramadım.
devamını gör...
adamlar siyaset yaparak polemik yaratıyor, sonra bir kitap patlatıp parayı indiriyor, siz de burada polemik alevlendiriyorsunuz. ister a demiş olsun ister b ima etmiş olsun siz kendi düşüncenize bakın geçin.
devamını gör...
gören de erdoğan yanlış yapsa (tevil etmeyip) karşısına mertçe çıkıp haykırabilecek sanır.

erdoğan sayesinde para ve makam sahibi olan biri "erdoğan'a istikameti için bağlıyım" diyecek ve sen de bunu yiyeceksin.
devamını gör...
toplamda 635 kelimelik bir haberde-açıklamada geçen cümle. açıklamanın ana konusu ise uluslararası ilişkiler. uluslararası ilişkiler konusunda toplamda 635 kelimelik açıklamada toplam 16 sefer erdoğan kelimesi geçiyor. 9 sefer recep ve 13 sefer de tayyip kelimesi geçiyor. uluslararası ilişkilerle ilgili mevzubahis haberde 15 sefer parti kelimesi, 58 sefer ise ak kelimesi geçiyor. toplamda 635 kelimelik uluslararası ilişkiler açıklamasında toplamda 13 sefer de lider kelimesi geçiyor. aynı açıklamada 4 sefer kemal, iki sefer de kılıçdaroğlu kelimesi geçiyor.

başarılı ancak yetersiz. çok daha başarılı olanları var. bu gibi şeyler , yani lideri böyle yağlayıp yıkamalar menfaat değil de -kesinlikle- vatan millet istikamet içindir. kesinlikle! milletin bu tip hareketlere ihtiyacı var zaten.

bence daha da yükselir bu adam. o potansiyel var. yalnız biraz daha çalışması lazım.
devamını gör...
şahsa değil fikre teslimiz diye daha ne şekilde ifade edilebilirdi acaba? kişiden değil, ülküden gidiyoruz, erdoğan'ı değil, savunduğu görüşü savunuyoruz başka hangi türkçe ile anlatılabilir ki...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar