black mirror

3 bölümlük bir mini seri
bizim acayip hikayelere benziyo tabi daha adam akıllı , film kalitesinde çekileni *
bölümler birbirinden farklı
farklı düşünceleri görmek ve hissetmek için izlenebilir.
devamını gör...
teknoloji nimet mi yoksa felaket mi sorusuna cevap veren bir yapım. 3 bölüm çekildi ve ingiliz kanalı channel 4'te 2011 yılında yayınlandı. hiçbir tv ödülüne aday gösterilmemiş olması, fanlarının tepkisine neden oldu.

bölümler:
1. the national anthem
2. 15 million merits
3. the entire history of you

üç bölüm de aynı kişi yani charlie brooker tarafından yazıldı fakat farklı yönetmenlerce çekildi.
birbirinden bağımsız içerikteki bölümlerin ortak paydası teknoloji çılgınlığının bir felakete dönüşme süreci.
devamını gör...
hiçbir tv ödülüne aday gösterilmemiş olması, bu dizinin o ödülleri dağıtanlara olan bakış açısından kaynaklanmaktadır. yoksa efsanelerle yarışacak kalitede.
devamını gör...
sezonda 3 bölüm çekilen en kısa zamanda izlenmesi şiddetle önerdiğim akıcı,farklı bir dizi.

3.sezonu merakla,ısrarla,heyecanla beklemekteyim.
devamını gör...
ilk bölüm atlanarak izlenirse tadından yenmeyecek olan gerçekleri yüzümüze yüzümüze vuran dizidir. bilgisayar, cep telefonları ve tablet ekranlarının içine hapsolmuşluğumuzla başlayıp teknolojinin gelebileceği noktaları anlatan başarılı bir yapım. ilk bölüme gelince, insanoğlunun birinin rezil oluşunu görmeye duyduğu derin arzu bu kadar çarpıcı anlatılamazdı.

kapkara bir ayna bu dizi gerçekten; bizim karanlık olduğunu bildiğimiz ama görmek istemediğimiz yönlerimizi yansıtan, yine siyah bir aynadan; her duvarda, her masada, hepimizin avucundaki o siyah parlak ekrandan çıkan, çarpıcı bir distopya.

devamını gör...
tek kelimeyle mükemmel olan bölümlerden oluşuyor. izleyince beyninizin yandığını hissediyorsunuz. bir de teknolojinin zararlarını görebilirsiniz. tabii olaya nerden baktığınıza göre değişir düşünceleriniz. tavsiye edilir.
devamını gör...
2. sezon 2. bölüm izle diye tutturulan dizi.


--! spoiler !--

efendim ben de sırayla izleyerek ilgili bölüme geldim. yarısına doğru anladım ne olduğunu, ama hala milletin yaşadığı o etkilenmeyi hissetmiyorum. lan dedim bende mi anormallik var, halbuki felsefe psikoloji filmdi kitaptı bilirim yani. bölüm bitti dakikalar sonra bende bi aydınlanma bi ayma bi uyanma başladı. yok dedim ters giden bir şey var, dizi çok pis bir şey yapıyor, kandırıyor beni, kandırdı beni.. adalet bu olamaz, böyle ceza olamaz, yoksa olur mu? hayır olamaz, dizide insanı yanıltan yamultan bir şey var. sonra açtım neti iki araştırayım dedim, dakikalar sonra gelen o görkemli aydınlanmayı her yerde görmek istedim..

yine kendimden tiksindim, yine toplumdan tiksindim. insan dediğin ne menem bir şey. üstelik bu görkemli şeye uyandıran da insan.

--! spoiler !--


kısacası efendim izleyin izlettirin. düşünün, öğrenin.
devamını gör...
ilk bölümünü izledikten sonra gerisini maalesef fırsat bulup da getiremediğim dizi. ilk bölümünde apışıp kalmıştım. kurgu hikaye oyunculuk vs enfes. okul bitiminden sonra sağlam kafayla sindire sindire izlemeyi düşünüyorum. henüz bir bölümünü izlememe rağmen hayran kaldım diyebilirim. diziyle ilgili gördüğüm eleştirilerin hepsi olumlu abi.
devamını gör...
yine yeni sezonu gelsin diye yaşlandığımız bir ingiliz dizisi. sanırım britanya'nın yeni köleleştirme politikası bu. 3 bölüm 1 sezonluk dizilerle diger milletleri kendilerine bağlamak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar