blind bender

henüz çaylak. hoşgelmiş,tanımı bol olsun.
devamını gör...
aklima bir zamanlarin iced guardian'ini getiren yazar. geleli olmus baya ama hosgelmis yine.

nickinin blind kisminin blind guardian'dan gelme yuzdesi nedir acep..
devamını gör...
uzun zamandır yazacaktım lakin bugün nasip oldu fikri beyan..

sol şeridi son 1 aydır ciddi manada şenlendiren arkadaşlardan bir tanesi. evvela kelime haznesi ve tanımlara özeni sayesinde yormadan okutturanlardan. ironiyi sevmesi bunun yanında farklı alanlarda tanımlar girmesi sözlük için bir şans. kalemi daim olsun..

kaynım ve eniştemin bunları okudun mu diye dürtüklediği bazı tanımları:

(bkz: notre dame ın kamburu)
(bkz: notre dame katedrali)
(bkz: vii. louis)
(bkz: vi. louis)
(bkz: candy crush isteklerini karşılayamayan hacı bekir)
(bkz: medici hanedanı)
(bkz: medici hanedanının son varisi)
(bkz: tarrazu)
(bkz: antigua)
(bkz: supremo)
(bkz: excelso)
(bkz: alternatif türk navigasyon cihazı cümleleri)
(bkz: sumatran)
(bkz: rio minas)
(bkz: ethiopia sidamo)
(bkz: ethiopian yirgacheff)
devamını gör...
derin genel kültürü, olaylara mizahi bakış açısı, fikirlerini yazıya dökme tarzı, kendine has üslubu ve sağa sola sapmadan verimsiz tartışma ve polemiklere girmeden yazmaya devam etmesiyle varlığı sözlük adına büyük bir kazanım ve kendi açımdan da bir mutluluk vesilesi olan dost yazar.

ayrıca boş bakınızlarını ondan önce doldurunca da hiç nezaketini bozmadan kibarca uyarmaktan da çekinmiyor.*

iyi ki var ve iyi ki yazıyor.

devamını gör...
bazen prada yahut waterman dolma kalem kataloglarını incelerken tek eliyle tanım yazdığını düşünüyorum. büyük ihtimal arkada da yapraklar uçuşuyordur. bu tanımı okurken de kahvesinin son yudumunu alıp, garson kıza 2.25 pound bahşiş bıraktığına eminim.
devamını gör...
safkan yorkların yaşayan son temsilcisi yazar. aksanından anladığım kadarıyla biraz yukarı kuzey kesimlerden . ingilterenin 3. king to be si george'un anası kate middleton bu arkadaşın yanında kırıkkaleli gibi kalır, o derece royal highness bi altyapısı var. şurda long live the queen diyen kaç kişi kaldık? ayrıca irlanda'ya yolu düşerse gelsin buyursun dediğimdir.
devamını gör...
ailecek takip ettiğimiz yazar. son zamanlarda dikkat çekecek kadar iyi yazıyor. kısa sürede herkesin favori yazar listesine dahil olduğuna eminim. aynen devam tü tü tü masallah.*
devamını gör...
cambridge'de kiloyla tarhana satarken yakalanmış yazar. geçen hafta'da tesco'lara yörük yoğurdu satarken yerel zabıta'ya yakalanmıştı. iki güne kalmaz vizesi iptal edilir demedi demeyin. bu arada şu aksanlı tarhana gelmiştir nasıl deniyor yeşilden yakarsa bizde yolumuzu buluruz.*
devamını gör...
görüyorum ki aramıza yeni cahiller katılmış.

kendisi sadece 4 dil biliyor ve 3 üniversite bitirebilmiş.

düşünebiliyor musun hepi topu 4 dil ve 3 üniversite !!1!!1
böyle cahillerin sözlük semalarında prim yapması mega ve megaloman bünyeme aşırı derecede tesir ediyor ama neylersin.
devamını gör...
(#1113667) her şeyi demiş olabilirim, o kadar net hatırlayan bi hafızam olsaydı; şimdi nasa da masa maşında çayımı yudumlayıp uzay boşluğundaki esintinin gücünü ölçüyor olurdum ama cüce ve tauriel olayını bilmiyorum. bu bir spoilersa da töbe bi'şe anlamadım, zira tauriel diye birini kitaplardan hatırlamıyorum. acaba bu beni yine yeniden kekliyor mu ki yazarı. tevekkeli geçen de curlingin ata sporumuz olduğuna beni ikna etmeye çalışışından bi'şeylerin yanlış olduğunu anlamıştım zaten.
devamını gör...
muzır bir çocuk.* hani böyle ortamı neşelendiren, durup dururken insanları güldüren tipler var ya heh öyle bişey. kısa sürede güvenimi, sevgimi kazandı. hiç yüzyüze görüşmediğimiz halde cidden seviyorum. her gün sözlük, twitter, skype, whatsapp gibi bilimum yerlerde konuşmaya öyle alıştık ki, bir gün görüşmesek özlüyorum ya hu! rabbim dostluğumuzu daim kılsın...
devamını gör...
bu sataşmanın kaynağı nereden diye düşündürten, düşündürten güldüren yazar.

tam kim bu? derken bir de baktım benim facebook müdavimlerimdenmiş!*

itiraf:
moriartyden kopya çektim.
devamını gör...
zoraki birkaç mahlas tavsiye etmişliği vardır hakkını yemeyeyim,dediğim yazar.ayrıca söylediği gibi öyle dikkat çekici şeyler de değildi yani.
devamını gör...
hümeyra yı misafir ettiğimiz gün inşallah bizlere bir sürpriz yapıp geleceğini umduğum yazar. hadi bir çılgınlık bekliyorum senden. bak bu fırsat kaçmaz sakın ha ekme bizi!!!
devamını gör...
beni de kriz geçiren anne misali camdan atma ihtimali olan yazar.

duydum ki sürpriz falan yapacakmış.
bastonla gel ak saçlı gandalf!
*
devamını gör...
bir cogito sözlük mizahşörü. o kadar komik yazıları oluyor ki, okumadan gülmeye başlıyorum.
devamını gör...
tam diyorum iki muhabbet edelim, ışık var bu aristokratta sonra bi bakıyorum her cümlemin sonunda bi hıh?hah? ne dedin? aynen? gibi kalıplar kullanıp duruyor. meğerse londra'nın %73*ünün kullandığı cockney aksanından töbe bi'şey anlamıyormuş. amann yılların aristokratı bi halka inip iki kelam etmemiş ki, napıcan işte bunlar hep asil kandan kaynaklanıyor. ama gözlerindeki o heyecanı aldım, hiç merak etmesin "korkunç cockney aksanına sahip olmanın 10 yolu" isimli kitabımdan imzali bir kopyayı masrafından kaçmayıp buckingham sarayına gönderiyorum.
devamını gör...
kendini pikaçu sanıyor kendisi kanımca. zira bir elektrik şokuylan herkesi oraya buraya atıyormuş!
kendisini bursada düelloya davet ediyorum.
açıktan hemde.
buyursun gelsin o şutlamayı orda da görek.*
devamını gör...
spoiler değil ipucu verdiğim konusunda acilen ikna olması gereken en yazarım.
böyle şeyler dizileri izleme isteğini kamçılar, iyidir.
devamını gör...
sanırım kendisi ingilterede, iskoçyada falan yaşıyor yazdığı tanımlara baktım da. bu ne kardeşim ya sen ne ara koptun kendi değerlerimizden bu kadar bu ne ingiliz hayranlığıdır demek istediğim yazar!1!!!111!!

eksini veriyorum güzel kardeşim güle güle kullan!1!!1!
devamını gör...
son 3 ayın en çok yazanlarından!

mizahi dili kuvvetli, gözleri ateş saçan bir arkadaşımız..
devamını gör...
en çok sohbet etmek istediğim yazarlardan..
devamını gör...
sven ve laars bender kardeşler ile bir akrabalığı var mıdır ? diye merak ettiğim yazardır.
devamını gör...
cogito sözlük ün bana kazandırdığı en değerli arkadaşlarımdan birisi. ayrıca bu kadar zaman konuşup, güçlü bir bağ kurup hala yüz yüze görüşemediğim dostlarımdan birisi de malesef. ben onu reelde de hayatımda istiyorum! ahh bu mesafeler....*
devamını gör...
enerjisi ve zekası ile sözlüğün seyrine estetik bir dinamizm katan isimlerden..
öyle güzel süslüyor ki yazdıklarını, kör göze parmak olur anlatarak bozmak!

(bkz: teşekkürler)
devamını gör...
"tanımlarını hiç beğenmiyorum. garip bir yazı stili var. iğrenç yazıyor" desem eksi yağmuruna tutulur ayrıca mesajlarda kınanır, nickaltımda linç edilirim. ailecek takip ediyorum, her zaman diyorum. iki artı vermek istediğim yazarlardan kendisi. bu kadar değerli tespit yapan bir yazardır, şahsım nazarımda. ama yine de bir çift kelime edeceğim kendisine; kaynağını söyle kaynağını!!!
devamını gör...
kendisine yeterince ilgi göstermeyip, mesajına geç cevap verdiğim için "hmm mesglsn snrm ii geclr madm" diye trip atmış yazar. uyy dünya yansa yine cevap veririm ki ben sana.*
devamını gör...
lordlar kamarasının prens philip'ten sonra en yetkilisi olan bu arkadaşımız(evet royallikte prens charles'tan bile önde) damarlarında akan "saf kan"dan(not muggle's blood) ötürü sadece queen ve prince şarkıları dinleyebilmektedir. queen'in solisti öldüğü, prince'in de müzik sektöründen elini eteğini çektiğinden beridir gama kedere boğulsa da , kültürümdür folktur deyip bi çıkış yolu bulmuş indie müziğin en kral(işte burda kelime oyunu yaptım) takipçisi ünvanını almıştır. alıntı: wikipedia- blind bender the royals of royal.
devamını gör...
( #1177461 ) hayatımda gördüğüm en içli, dokunaklı şiyiri yazmış yazar. göz yaşları sel oldu azizim ofistekiler biz senin bu kadar nafi olduğunu bilmezdik ed diye onlar da başladı ağlamaya. perişan ettin bizi azizim.
devamını gör...
tırtılların bükülerek geri uzamasını sembolik bir anlatımla aksettirerek insanın ruhunun sıkıntılardan büzülüp inşiraha erdiğini anlatan dizelerin sahibi.

inşirahtan sonra gelen "boşuna mıydı bunca dert !" duygusunu da katmasıyla şiirinin ne kadar kuvvetli olduğunu gözler önüne serdi.

tişikirlir blind bindir.
devamını gör...
nickini sürekli blind blender olarak okuduğum yazar. bender olduğunu henüz farkediyorum. * ayrıca güzel de yazıyor.. ailecek takip ediyoruz. *
devamını gör...
ingilterenin demir leydisi margaret teacher'den sonraki gelmiş geçmiş en sert leydisidir.
anlamak için tanımak ve sözlük ihtisası yapmak gerekmektedir.
devamını gör...
eğer ingiliz ve avustralya aksanını gerçekten beğeniyorsa beni "bu işte bir tuhaflık var" demeye sevk edecek olan yazar. ben şahsen özellikle suits'teki ingiliz işgalinden beri nerde bir ingiliz aksanı duysam ağzına iki tokat çarpasım geliyor.
devamını gör...
( #1186701 )
kendisinin justin timberlake konserine gitmesi için öğrenciliğini geçirdiği eskişehir'de bi kermes düzenlenecekmiş, biz öyle haber aldık.
siz değerli sözlük yazarlarımızdan da yardım bekliyoruz. sizin cebinizden çıkacak üç beş kuruş size zarar vermez ama topumuzun cebinden çıkan kuruşlar blind'i castin'e götürür.
hepi topu 800 lira lazım.
devamını gör...
günün kahramanı modlardan almadığım yardımı aldım kendisinden sağolsun var olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar