blockchain

1. (Tematik)
blok zinciri kronolojik sırada tüm bitcoin işlemlerinin halka açık günlüğüdür. blok zinciri bütün bitcoin kullanıcıları tarafından paylaşılır. bitcoin adreslerinin bakiyesini kontrol etmek için ve iki kat harcamayı önlemek için kullanılır.
devamını gör...
türkçe anlamıyla ifade edersek blok zinciri. danışman hocam ile tez konusu belirlerken blockchain üzerine bi araşatırma yap bakalım demişti. ilk defa ondan duymuştum ne diyo bu demiştim.
devamını gör...
kablo üzerinde olan herşey, istisnasız herşey müdahaleye açıktır. hiçbir şey kesin değildir, %100 güvenli değildir. yok blockchain falan geçiniz.
devamını gör...
6. (Tematik)
dijital bir kayıt defteri olarak tanımlanabilir. bu dijital kayıt defteri, birbirine bağlı bloklardan oluşur ve blockhain (blok zinciri) adını bu niteliğinden alır. blockchain, kullanıcıların kendi aralarında güvenli bir şekilde kripto para alışverişi gerçekleştirmelerini ve bu işlemlerin kayıt altında tutulmasını sağlar. en popüler kullanımı kripto paralar özelinde gerçekleşse de sadece kripto para işlemleri için kullanılan bir teknoloji değildir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar