blue planet ıı

dizi çekim ekibi okyanuslara toplam 123 sefer düzenlemiş, denizde 1500 gün ve denizaltında ise 1000 saatin üzerinde vakit geçirmi. dizi bbc studios natural history unit, bbc america, alman wdr kanalı ve france télévisions kanallarıyla birlikte ortak yapılmış. denizin dibindeki canlıları ürkütmeden çekim yapabilmek için hava kabarcılığı çıkarmayan denizaltı araçları kullanmışlar.

teknolojinin bokunu çıkarmışlar. imdb 9.6

tipik bir belgeseldeki "bilgi verme" misyonu görsel şaheser sunma gayretinden dolayı ihmal edilmiş. konusu ve verdiği bilgiler temel olarak ilköğretim seviyesinde ancak görsellik muhteşem.

4k tv'de 5.1 sistemde izlenmesi tavsiyemizdir.
devamını gör...
open your eyes wide adlı ezgiyle yapılan 4 dk. lık video gelmiş geçmiş en yüksek izlenme sayısına ulaşmış belgesel olarak tarihte yerini almıştır.

buradan izleyebilirsiniz

devamını gör...
izleyene "subhanevrim!" dedirtecek bir belgesel...
devamını gör...
bu zamana kadar izlemediğim için pişman olduğum bir belgesel. görüntüleri, anlatımı ve müzikleri ile eşsiz güzellikte. izledikten sonra kendinizden belli bir müddet korkuyorsunuz. nasıl bu kadar kötü biriyim diye. hepimiz aynı gezegendeyiz, kaçışımız yok! dünya'mızı kurtarmalıyız, bilinçsiz olmamalıyız!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar