fransa'nın acil toplanma çağrısı üzerine yarın yapılacak toplantıdır.

"tarafların çatışmayı durdurması ve bölgeye insani yardım sağlanması için" gibisinden tivit atmış fransa dış işleri bakanı.

çavuşoğlu fransa'dan bizim yanımızda olmasını terör örgütünün yanında olmamasını bekleriz diyerek diplomatik mesajını vermiş.

tivitindeki ypg ile türkiye'yi aynı kategoride değerlendiren "tarafların" ifadesi de sıkıntı, insani yardım vurgusu ile sivillere zarar veriliyormuş algısı da ayrı bir sıkıntı.
devamını gör...
akbaba gibi bir yanlışımızı bekliyorlar. biz meşru müdafaa hakkımızı kullandığımızdan dolayı bir sıkıntı olmayacaktır.

zaten biz bu konuda önlemimizi almış durumdayız. öso komutanının yaptığı açıklamada; afrin'in içine girilmeyeceğini sadece kuşatılacağı söyleniyordu. terör örgütü orada sivilleri canlı kalkan olarak kullanıyor. olası bir hamlemizde sivil ölümleri olursa veya terör örgütünün planladığı gibi siviller kendileri tarafından öldürüp türkiye'yi mesul tutabilirler. yallah başka kapıya.
devamını gör...
vaoovv kuyruğuna basılmış it gibi fransa ses vermiş. cağnım batı ciğerim medeniyet. daha dün bm konseyi arakan'da müslümanlar cayır cayır yakılırken, ölüm, açlık, tecavüz, hastalıklarla mücadele ederken kısık bir ses verebilmişti sadece. müslümanlara karşı uygulanan aşırı gücün durdurulması falan fistan gibi. küçücük bir ses minicik bir kınama.

şimdi eteklerinin tutuşmasına bakılırsa tsk çok doğru yolda. koparıyor itlerinin kellesini fransa'dan havlama sesleri geliyor. keşke bilimde, teknolojide, ilimde de askeri alanda güçlü olduğumuz gibi sesimiz gür çıkabilseydi de bambaşka bir türkiye olabilseydik...
devamını gör...
giderken zeytin dalı da götürmemiz gereken toplantı , zeytinleri afrin'de bıraktık size de dalı kaldı diyebiliriz.
devamını gör...
toplantı öncesi abd'nin "türkiye'nin güvenliği için meşru savunma hakkı var, uçuşlardan önce bize haber verdiler" minvalinde açıklamaları ile süregiden sürecin toplantısı. sanki olan biten onların başlattığı bir sürecin sonucu değilmiş gibi.
devamını gör...
haklı nedenlerle operasyon yaptığımız için bm'nin boşa mesai yapmasıdır.

it ürür kervan yürür..
devamını gör...
vurdukça sesin fransa'dan duyulmaya başlandığını gösterir. demek ki sağlam vuruyor aslanlarımız.

ne oldu, acaba fransa'nın finanse ettiği terör bölgesi kaput mu oldu? bu neyin zirvası?

siviller kalkan olarak kullanılıyor. kullanacaklar da! bunların sivilleri düşündüğü falan hikaye. tek dertleri terörden beslendikleri paranın kesilecek olması.
devamını gör...
hindistan'ın turistik kenti (bkz: sikkim) şehrinde toplanılması takdirde anlam kazanacak toplantıdır. böylece bizim açımızdan toplanma sonrası alınacak kararın önemi açısından yeterli izlenimde kendiliğinden verilmiş olur.
devamını gör...
2 hafta evvel çeşitli anlaşmalarla aramız iyi lan diyen fransanın halt yemesi. bu pyd/pkklı çakalların kaç tane ülke kucağına oturup kalktıkları da belli değil. kafi kafirliğini yapıyor da içimizdeki hainlere laf bulamıyoruz.
devamını gör...
şöyle sonuçlanmış toplantı.

"bm'nin yardımlardan sorumlu yetkilisi mark lowcock'un raporunun da ele alındığı toplantı, kapalı kapılar ardından yapıldı. toplantının ardından gazetecilere konuşan fransa'nın birleşmiş milletler (bm) daimi temsilcisi françois delattre, oturumda afrin operasyonunun gündeme geldiğini söyledi. delattre, "oturumdaki tartışmada itidal çağrımızın paylaşıldığına inanıyorum" dedi ve fransa'nın "türkiye'nin güvenliğine, topraklarına ve sınırlarına karşı dikkatli olduğunu" belirtti."*
devamını gör...
toplan toplan , reis geliyor toplanın ne o öyle yayıldınız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar