bohemian rhapsody [film]

2 kasım 2018 tarihinde vizyona girecek film.
queen'in efsane sesli vokali freddie mercury'nin hayat hikayesi. baş rolde rami malek var, bu durum filmden beklentimi gerçekten yükseltiyor. dün zorlu psm'de gerçekleşen galaya da gitme imkanım var iken gitmemek büyük ahmaklık oldu. *
neyse ki iki adet bilet köşede duruyor. ilgililere duyurulur.

devamını gör...
az önce filmden çıkmış bir insan olarak hala etkisindeyim. bu yıl izlediğim en güzel filmdi. keşke ilk çıktığında izleseydim ikinciyi izleme fırsatım olurdu. salonun ses sistemide güzeldi koptum gittim. ama tabi hastalık sonrası yaşadıklarını merak ettim. ikinci bir film gelse ne güzel olurdu. we will rock you’nun yazılış sahnesi çok eğlenceli, son kısımları ise oldukça duygusal. kahkaha atarken birden hüzünün gelmesi... mary ile aralarında ki ilişkinin naifliği. neyse gidip sabaha kadar queen dinleyeyim.

devamını gör...
harika bir film. kendinizi queen konserinde hissediyorsunuz. freddie mercury bey gibi dans etmemek için kendinizi zor tutabilir, filmden çıkınca kendi kedi kendinize galileo galileo... diye ritim tutarken bulabilirsiniz. hala izlemediyseniz kesinlikle izleyin.
devamını gör...
bugün örümcek adam evreni ile arasında kaldım. ikisini izlicem, biliyorum ikiside harika ama hangisine öncelik vereyim bilemedim. bu kararsızlık zor şey. bu kadar güzel filmlerin olmasıda ayrıca sevindirici.
devamını gör...
geç de olsa sonunda izleyebildiğim film. bir başyapıt mı değil ama queen seven, okulda sıralara vurarak "we will rock you" diye bağırmış nesil için oldukça etkileyici.
rami malek rolünün hakkını sonuna kadar vermiş. freddie mercury'nin o sonsuz özgüveni, egosu, tutkusu gayet samimi şekilde yansımış.
finaldeki wembley konseri efsane, hatta orijinal konser kaydında seyirci sesleri yansımadığı için, filmde o kısım daha iyiydi diyebilirim, gerçekten o konseri izliyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz.
sonuç olarak dünyadan böyle bir efsane geçti, iyisiyle kötüsüyle. film de kendisine yakışır şekilde etkileyici ve iyiydi.

devamını gör...
queen grubu ve hatta yaptığı müzik türü (gerçi hala anlamış değilim) hakkında hiçbir bilgisi olmayan şahsımı inanılmaz etkilemiş bir filmdir. yani queen grubunun adını orada-burada hep duyardım ama bir defa merak edip klibini açmış değilim. hatta başıma bir iş gelmeyecekse "we will rock you" ve "we are the champions" şarkılarının queen'e ait olduğunu da bilmiyordum. ancak gel-gelelim filmden gerçekten çok etkilendim. hatta izlediğimden beri her gün önce sporda daha sonra ofiste açıp açıp dinliyorum. direkt müzikleriyle tanışmış olsaydım beni bu kadar etkiler miydi bilemem ama hayatını izlerken (sanırım hollywood etkisi) müzikleriyle tanışmış olmak bende daha fazla iz bıraktı. filmi sinematografik açıdan da çok başarılı buldum; kesinlikle tavsiye ederim. son olarak, toprağın bol olsun freddie.
devamını gör...
kesinlikle sinemada izlenmesi gereken film. filmde müziklerin orijinal haliyle kullanılmış olması seyirciyi içine fazlasıyla çekiyor ve rami malek'in inanılmaz oyunculuğuyla kendisini sahnede zaman zaman freddie zannediyorsunuz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar