bolu'nun chp'li belediye başkanı tanju özcan belediyenin suriyelilere yardımların kesilmesi talimatını verdi. belediye artık suriyelilere herhangi bir yardım yapmayacak ve iş yeri açma ruhsatı vermeyecek.

bu zaten tanju özcan'ın seçim vaatlerinden biriydi ve koltuğa oturur otururmaz talimatı verdi.

devamını gör...
ifrat ve tefritten çıkamayan kararlardan birisidir. ben de suriyelilere yapılan yardımların bir kesminin kesinlikle suistimal edildiğini düşünüyorum. devlet iyi denetleme yapamıyor. bu konu daha iyi denetlenip gerçekten muhtaç olanlara ulaştırılması sağlanabilirdi. diğer yandan ise iş yeri açma ruhsatı vermemek tamamen saçma. adamlar istihdam sağlıyorlar işte kendi kendilerine bunun sebebi neden? Allah bu toprağı senin üzerine mi tapuladı diye sorarlar adama. her şeyin hayırlısı...
devamını gör...
mantıklı eylemdir..suriyelilerin bu ülkede kalıcı olmaları bizim için n en büyük tehlikedir..yardım ettikçe işyeri actikca yerleşiyorlar..

gitmeye niyetleri yok..

eksiler yağar şimdi ama doğru doğrudur..suriyeliler bu ülkede kalırsa çok değil 15 sene sonra milli güvenlik sorunu olacaklar..500bin eğitimsiz suriyeli çocuk terör ve suç örgütlerinin potansiyel militanları dır..
devamını gör...
doğru harekettir. bu kadar çok seviliyorsa suriyeliler, akp'nin kazandığı belediyelerde yaşasınlar. ne bu suriyeli sevdası anlamadım gitti. amerika avrupa kalmamış, suriye'de teröristler temizlenmiş, dön ülkene artık. nerede çingen, hırsız, ahlaksız var bizim ülkede. vatanını sevenler kendi ülkesinde. kendi vatanına hayrı dokunmayanın sana mı hayrı dokunur?
devamını gör...
suriyelilerin ülkemize 30 saniye düşünmeden yerleştirilmesi kararı gibi anlık bir karadır. ayrıca bolu belediyesi bu olayın sosyolojik sonuçlarını tek başına sırtlayacak güçte de değildir.

vaktiyle milletin duygularıyla -hep yaptıkları gibi- oynamak için, ay ensarcılık edelim, ay biz şöyle güçlüyüz, ay müslüman kardeşimiz... diyerek oy sömürüsü için sonuçları kalın kafalarının almayacağı kadar büyük bir şey yaptılar, bunun ceremesini de 25-50 yıl aralığında çekecek millet. sadece sosyoloji 1 dersi almış danışmanlar yerine akrabalarını ve ne kadar liyakatsiz sporcu, sanatçı varsa kardolaştırırsan böyle olur işte.

bambaşka etnik kimlikten binlerce çocuk doğdu ve vatandaşın oldu. ve inatla da her sene doğuruyorlar, hepsi sürekli çoğalıyorlar. gidin küçücük ilçelerin hastanelerini bir inceleyin ayda kaç suriyeli bebek doğuyor. bu bebekler büyüyecek, uyum sorununu zirvelerine kadar hissettirecek. kök söktürecek. bir hesap yapmadan, plan yapmadan, ekonomisini, psikolojisini 5 dakika düşünmeden yalandan ağlayarak oy için yaptın bunu ülkene. sonra da kalkıp dedin ki, açarım kapıyı salarım üstünüze. işte merhametin de ensarlığın da bu.
devamını gör...
tırnağına eşek çişlesin yüzsüzlerin. suriyeli beslemek bu memlektin çocuklarına ihanet etmekten başka bir şey değil.

(bkz: suriyeli genişliği ve yüzsüzlüğü)

suriye'nin kürdü gelir, ülkemizde yediği kaba zıçar, oyunu hdp'ye verir.

bizim gençliğimiz " işim yok, ev geçindiremem" diye evlenmez, suriyeli 18 yaşında 4 çocuk sahibi olur, geçimini benim bekar gardaşımın hakkıyla sağlar.

insan mı lan bunlar? suriyeli beslemekten ziyade suriyeli eğitmek daha efdal ve önemlidir.

başkanın yaptığı olumludur.

ek: bu 5 eksi ırkçılık konusunda yahudilerle rekabet eden kürtçülerden mi?
devamını gör...
sözlükte hatırı sayılır suriyeli lobisi var. memleketin içine etsinler sosyal düzenini bozsunlar gel şurada iki satır eleştir eskilerin hazırdır hocut.

suriyeli yüzsüzlüğüne son verme adına olumlu bir gelişme. eksilerinizi alırım sapsikler.
devamını gör...
hükumetin yanlış politikaları neticesinde üzerimize yük olan milyonlarca insanın maddi yükünü çekmek zorunda olmayan kişilerin kararıdır.

bu tanım suriyeli mültecileri rencide etmek için değil onların mahvına sebebiyet verenlerin zamanında suriye'deki destekçisi muhaliflere tırlarla silah gönderen onlara "arkanızdayız" mesajı veren, miting meydanlarında suriyeli muhaliflerin liderinin elini kaldırıp "artık esed gidiyor, bu kardeşiniz yönetecek suriye'yi" diyenlerin cürmünü kimsenin çekmek zorunda olmadığıdır.

türk milleti zaten üzerine düşen herşeyi yaptı. birileri artık kendi cürümlerini kendi cebinden yahut şakşakçılarının cebinden karşılasın. fetöyü beslerler bedelini millet öder, suriye'de savaşı körüklerler bedelini millet öder, yandaşlara gelir garantili havalimanı, köprü, otoyol yaptırırlar bedelini millet öder vs vs. artık kendi suçlarının cezasını kendileri ödesinler. artık yeter.
devamını gör...
komşusuna merhamet etmeyen adamlar suriyeliler eder. bu kafa yapısı teravih kılan ama beş vakit kılmayan dindar profiliyle benzerlik teşkil eder. cuma'dan cuma'ya hayırseverliği. adamın oğlu starbucks'ta takılıyor ne hayır yapcam ona der çünkü verirken bile hesap gözetir. sağ el sol el duymayacak düşüncesine tabi olanlara sözüm yok. onlar komşusuna da suriyelilere de verir.

diğer taraftan devlet politikası kesinlikle hatalı. ülkede işsizlik kol gezerken üniversitelere yabancı uyruklu (suriyeli) elemanlar alınıyor. ülkemin vatandaşını bitirdin onlar kaldı zaten. her zaman söylerim başkasının parasıyla hayırseverlik kolaydır. devlete kendi cebinden vermiyor ki. bak kibirli 7.15 liraya benzin alıyor. sonra imaj pazarlıyoruz merhamet satıyoruz. yazıklar olsun.
devamını gör...
sen bolu beyi misin ? uç beyi misin ? hudut ilinin valisi misin ? adam suriyelilerin maaş çekmesi bana batıyor, iş yeri açmalarına müsaade etmiycem diyor. fakir kalıp dışlanıp gettolaşıp bolu'da emniyet sorunu yaratsalar daha mı iyi ? bolu'dan gitse gideceği yer başka bi il yine türkiye'de. batı'da açık sınır kapısı mı var ? fırat kalkanı sınırları dışında suriye'de yaşayabileceği bi yer mi var ?

tam bir kafasızlık örneği. marifetmiş gibi fonda müzikle falan konuşuyor bir de. klasik ırkçı komedisi. bunlar fazladan yardım alıyor diye açıklar yardımı kesersin o ayrı. para çekmeleri bana batıyor kısmı ele vermiş. sen git o teyze niye öyle yaşamak zorunda senin kentinde onu bul. faturayı maaş çeken suriyeliye keseceğine.
devamını gör...
suriyelileri savunan misafirperverlerin , yardımları kesilen suriyelileri evlerine alıp beslemelerini bekliyoruz. klavye delikanlılığı yok.
devamını gör...
twitter'da yüz binlerce ırkçıyı gün yüzüne çıkaran haber. "yaw gardaşım bunun ırkla ne alakası var" diyorlar, çünkü türkiye ırkçısı ırkçılığın ne olduğunu bilmiyor, bunun hakkında bir fikirleri dahi yok. onlara göre alenen suriyeliler fıtraten aşağılıktır, bayağıdır demedikleri müddetçe hiçbir şey ırkçılık sayılmıyor. ahaha.
devamını gör...
belediye bütçesinden yardım yapmazsın eyvallah da usulüne uygun ruhsat isteyene izin vermezsen sıkıntı büyük başkanım. işin sosyo-ekonomik boyutu bir kenara dursun, böyle bir vaat olur mu? "suriyelilerin yardımını kesip onlara ruhsat vermeyeceğim" ne demek? "ihtiyaç sahibi olmayana yardım, gerekli izinleri almayanlara ruhsat yok" desen ayakta alkışlardım ama bu meseleyi tek bir ırka yormak afedersiniz ama faşistliğin dik alasıdır.

bakın arkadaşlar suriyelileri sevmiyor olabilirsiniz. bunun adı ırkçılık değildir. ancak herhangi bir sebepten kendinizi onlardan üstün görüp onlardan daha fazla hak sahibi olduğunuzu iddia ettiğiniz an bu sınıfın içine dahil oluyorsunuz Allah muhafaza. burası bizim ülkemiz diyeceksiniz, eyvallah. ancak mülk Allah'ındır. yardım verme, iş yerine izin verme, çalışana düşük ücretle çalışıyor diye kız... eee taş mı yiyecek bu insanlar? geçen bir tanımda gördüm içim parçalandı. mültecinin yeri sınırlarda çadır kentlermiş. ya Allah aşkına hani merhametimiz? hani insanlığımız? bu cümleler ağzınızdan dökülürken Allah'a hesap vereceğinizi unutuyor musunuz yoksa umursamıyor musunuz? yapmayın, etmeyin. sınav dünyası bu. mazlumun üzerine bu gitmeyin.

uzayacak ama eklemem şart malesef. çalışacak gücü olup devlet yardımıyla aylaklık edenin tespiti yapmak belediyenin ve il göç idaresinin görevidir. bu yardımlar usulünce yapıldı mı inşallah topluma bereket ve huzur getirir. ancak devletin sırtından geçinip topluma katma değer sağlanmıyorsa orada yetkili görevini yapacak, gerekirse sınır dışı edilecek. çünkü biz ensar olduysak gelen de muhacirliğini bilecek. mesele budur. hassasiyetimiz genellemelerinizdir, lütfen kaçının.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar