bombus arısı

yerli bir arı ırkı.

soğuğa dayanıklıdır.
seralarda döllenme amacıyla kullanılması düşünülmektedir böylece döllenmeyi sağlayan hormonal ilaçlar kullanılmayacaktır.
devamını gör...
hormonlu üretime karşı iyi tarım uygulamaları içinde yer alan ve tarım bakanlığı’nın da desteğine tabi olan bombus arıları son zamanların en gözde girişim alanlarından biri. devlet hormon yerine döllenmeyi teşvik ediyor . bu arıların ömürleri 45 gün ve bir kovan arının fiyatı 150 ile 200 tl arasında değişiyor. bir kovan arı ile 2 bin metrekarelik serada döllenme yapılabiliyor. temiz iş.
devamını gör...
zor şartlarda da yaşayabilen eşek arısı boyutunda bir bal arısıdır. güçlü rüzgar ve yağmur altında bile işlerini yapmaya devam ederler ayrıca çok uzun mesafeler kat ederek polen toplayabilirler. iri olduklarından kovan savunma anlamında da çok başarılıdırlar. sıradan bal arılarının aksine defalarca sokabilirler. huzuru severler kolonileri 50 ile 400 arıdan oluşur. diğer arılarda ise 20.000 -60.000 arası üye olabilir. kraliçeleri ancak 1 sene yaşar. işçi arılar ise bir kaç ay. farklı yapıda dilleri ve uzunlukları olduğu için, bir çok çicekten beslenebilir. sıradan arılarda ise kısa dil yapısına sahip olduklarından sınırlıdır.


kaynağın bir bölümü: https://bumblebeeconservati...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar