bonobo

evrimcilerin ara fosil, atalarımız, dedelerimiz diye yutturmaya çalışŸtıkları ardi fosilinin bizzatihi kendisidir.

günümüze kadar 6000 civarında maymun türünün soyu tükenmişŸtir.
şŸu an yaşŸayan türlerden biri de bonobo dur.

evrimciler bu maymun türünün 1994 yılında bir fosilini bulmuşŸlar, 15 yıl bekleyip bu fosili işŸte atamızı bulduk diye önümüze çıkarmışŸlardır. oysa günümüzde yaşŸayan bonobo türü tüm iskelet yapısıyla ardi nin birebir aynısıdır.

yani ortada ata, dede filan yoktur.
devamını gör...
belçika'daki tervuren müzesinde bulunur.
anaerkil ve eşitlikçi olduğu düşünülür bilim insanları tarafından.
sanırım sosyolojik olguların tümü dna'sına işlenmiş.
devamını gör...
--- alıntı-last fm ---

simon green yani bonobo, britanyalı producer, besteci, müzisyen ve dj. dj’lik müessesesi hakkında bildiğimiz her şeyi bir daha düşünmemiz gerektiğinin kanıtı bonobo, kendine özgü sampling dünyasında her seferinde sihirli bir atmosfer yaratan hikâyeler anlatıyor. dj ülkemizi de ziyaret etmiştir.

--- alıntı-last fm ---

kendisi müzikal anlamda "kurgu ustası"dır tabir-i caizse. "az zamanda çok ve büyük işler yapmak" deyiminin müzik dünyasına entegre edilmiş hâlidir. * chillout, triphop ve ne kadar sevmesek de idm semalarında dolaşır. ayrı bir dünyadır.. dünyanın en önemli plak şirketlerinden olan ninja tune bünyesindedir. recurring adlı albümü dinlenesidir. zaten 10 sene gibi kısıtlı ama zengin bir geçmişe sahip olan bonobo, 2011 yılında çıkardığı black sands adlı albümüyle de güncelliğini korumaktadır.

bazı şarkıları:

recurring http://www.cogitosozluk.net...
sleepy seven http://www.cogitosozluk.net...
kong http://www.cogitosozluk.net...
flutter http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
takma isim olarak neden dünyanın en çok sex yapan maymun türünü seçtiği tarafımca büyük bir merak konusu olan süper dj, süper müzisyen. *
devamını gör...
evrimcilerin bitip tükenen ama kalplerinde tükenmeyen atası. bu hayvanı cidden bulsalar önünde namaz mı kılacaklar la anlamadım ki ilah gibi davranıyorlar.
devamını gör...
frans de waal’in içimizdeki maymun kitabının işaret ettiği gibi, maymunluktan kurtulmamız mümkün değil hacım. bonobo bahane hacım. kitap metisten çıkma, merak eden varısa.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.