bonsai

bodurlaşŸtırılmışŸ, cüce ağŸaç. iyi bakılırsa 200 yıla kadar yaşŸarlar. fakat büyük özen isterler. ağŸacın kök kısımlarının büyümesini engellemek için taşŸlar konuluyor ve dalları da tellerle sarılıyormuşŸ. işŸkenceye uğŸrayan ağŸaç bir bakıma.. fakat japonlar bunu sanat olarak kabul ediyorlarmışŸ.
devamını gör...
küçük yeşil adamlar *
yeryüzünün en harika şeyleri olan ağaçların minyatürlerinin evinize konuk olduğunu düşünün ve şimdi arkanıza yaslanıp şu linke tıklayın http://www.facebook.com/pho...

insanın evinde böyle bir misafiri olsa, her gün özenle onu sulasa, keyifle onu izlese derdi tasası kalır mı daha?
devamını gör...
budama ve bodurlaştırma işlemi gerçekleştirilen, saksı ağacı. çin'de başlayıp japonya'ya kayan, bitki yetiştirme sanatı halini de almıştır. ılık ortamları sever, hava akımından kolayca etkilenir, bakımı zor olmakla saksı çiçeklerine nazaran daha güzel olan görüntüsü bile bulundurmaya değer.
devamını gör...
200 yıla kadar yaşabildiğini öğrenince, 1 yıl içinde çiçekleri solan, umutla yenide açmasını beklediğim, şu an karşımda duran orkideme olan tüm hissiyatımı yerle bir etti. çok nazlı bir bitki olsa da istiyorum ben onu, ama kendim almayıo ısrarla hediye olarak gelmesini arzuluyorum. *
devamını gör...
chuck dizisinde casey karakterinin çiçeğidir. uzak doğu sporlarıyla yakından ilgili bir karakter olduğudan belki bir usta miyagi göndermesi vardır.
devamını gör...
en sevdiğim bitki türü fakat bu ağacı bir türlü yetiştiremiyorum. 2. kez soldu. toprağını değiştirip budadım, suyunu da spreyle veriyorum ama yok. olmuyor.
devamını gör...
orkide kadar nazlı bir bitki bu bonsai.

suyu mutlaka dinlendirilmiş ve oda sıcaklığında musluk suyu olmadı ve spreyli sulama şişesi kullanılmalı.

dış mekan bitkisidir, o yüzden ışık ve ısı isterler eğer balkonunuz yok ise pencere önleri uygundur.

ve gübreleme de önemli.

hemen o yayvan saksılara alınca ölüyor minnoşlar.

sanırım japonlar bu bitkiyi hayatımıza bizi sabır taşı yapmak için soktu, bence öyle.

ama sonucu güzel işte.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar