bop

yahudilerin kendilerine ''tanrı'' tarafından vaad edildiğine inandığı orta doğu müslüman ülkeleride kapsayan ve eş başkanlığını başbakanımız rte nin üstlendiği genişletilmiş israil projesi
devamını gör...
one minute israil'in kendi kutsal kitaplarında vaad ettiğine inanılan büyük israil'i gerçekleştirmek için büyük abisi olan amerika birleşik devletleri ve bazı " müslüman " ülke liderlerinin eşbaşkanlığını yürüttüğü amacı yüce kitabımız kur'an ve diğer din kitaplarının yerine kendileri tarafından yazılmış furkan adında bir kitapla ortadoğuyu uyutmayı planlayıp petrol gibi bir katranı yüceltme projesidir.
devamını gör...
ulusalcı efsanelerinden biridir. milliyetçiler ve bazı mütedeyyin kesimler* tarafından da sık sık dillendirilir. tuhaf olan, 'yıllardır türkiye bu proje için ne yapmıştır' sorusunun hem cevabı hem de muhatabı yoktur.
bir başka deyişle, siyasette temel kaidelerden biri olan, 'çamur at, izi kalsın' düşüncesinin bir tezahürüdür.
devamını gör...
bop,ortadoğuyu ılımlılaştırma projesi iken model ülke türkiyedir.istenen siyasal talebi olmayan bir islamı yani etliye sütlüye karışmayan,toplumu yönetmeye talip olmayan,yalnız vicdana hapsedilen islamı türkiye modelliğinde ortadoğuya sunmaktır.tayyip erdoğan ve kurmaylarına iki görev verildi.bu görevlerden ilki kemalist sistemi tasfiye etme diğeri ise islami kesimi(tabiri caizse devlet talebi olan islamı) dönüştürme göreviydi.bu iki görevinde çıkış noktasına baktığımızda artık sopa politikası yani katı laikliğin olumsuz sonuçlar vermeye başlamasıydı.
devamını gör...
projenin başlaması için tüm liderler toplanıp kurdela mı keseceklerdi?
bop ortadoğu'nun yeniden düzenlenmesi demek.
şu an ortadoğu'yu liderlere uyuz olan üç-beş tane arap karıştırmıyor tabii ki.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar