bornova

karşıyakanın parlaklığından, konak'ın merkeziliğinde uzak olsa da, gayet hoş bir yerdir. son 15 yılda dışa doğru büyüyen bornovanın merkezi bir zamanlar ne güzeldi. ege üniversitesi ve elbette bornova anadolu lisesi ile ünlüdür.
devamını gör...
ramazan ayında bile gezerken neandertallerin kafa ütülemesinden uzak kaldırımlarındaki kafelerde biraların içildiği müzik dinlendiği eğlenceli izmir semti, öğrenci cenneti.
devamını gör...
10. jandanrma er eğitim alayı nın içinde bulunduğu izmir semti.hayatımda derin izler bırakmıştır.duyduğumda gayri ihtiyari gülümserim.
devamını gör...
2009-2010 öğrenim yılında barınma ihtiyacımı giderdiğim semt(!) olmayan bir ilçedir. en kral yerinde oturdum küçük park gibi.okuduğum okulda kime söylesem ağzı açık kalıyordu.hadi ordan lan dercesine.evet kalıyordum. ilk başta sevmemiştim çünkü küçük park gibi saçma sapan bir yeri vardı. şimdiyse yeni kaldığım yeri görünce özlem ile anıyorum bornovayı.eğer alkol satan bir yerden alışveriş yapmam derseniz işiniz zor gibidir. tek bildiğim alkol satmayan yer kargo dükkanlarının orada bulunan bim dir.tam bir öğrenci şehridir.eskişehirin ufaklatılmış halidir.ege üniversitesini içinde barındırır.durumları iyi olan öğrenciler bornova da kalabilmektedir.eğer önemli bir futbol maçı varsa özelliklede derbi akşam olayların çıkması kesindir. ah ulan o geçen sene ki ligin son maçından çıkan olaylar ah!. metrosu olmasa gerçekten bir eziyet otobüs duraklarında ne zaman kalkacağının yazmaması insanı çileden çıkarır.binalar hala eskii olduğu için su faturaları binaya gelir yönetici evlerin kullandığı limite göre dağıtır para ister.

öğrenciler için ayrıca pide matik ve üniversite 2 gibi yerleri barındıran bir şehirdir. üniversite 2 24 saat açık olan fırınımsıdır.ucuzdur,güzeldir. aç kaldığım günlerimin vazgeçilmezidir üniversite 2 den peynirli poğaça almak.ayrıca küçük park öğrenci mekanı olup,barların, diskoların ve cafalerin yeridir.

(bkz: bornova ocakbaşı)
(bkz: büyük park)
(bkz: üniversite 2)
(bkz: pide matik)
(bkz: bim)
(bkz: küçük park)
devamını gör...
cemal gursel kışlasını barındıran izmir ilçesi.ama askerligini orada yapanlar hacilarkirinda yaptım der.sokakları dar,izmirin geneli gibi nemli,kordonboyundan sona gidildiginde izmirdeki maddi güç dengesizliğini gözlemleyebildiğimiz yer.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar