boron

yerli temizlik ürünüymüş. enerji ve tabii kaynaklar bakanı fatih dönmez'in talimatı ile yüzde 10 indirimli satılacak.
devamını gör...
geçtiğimiz günlerde satışa çıkarılan "yeni nesil sabunumuza" değinmek istiyorum. ancak senelerce margarin tüketin, tereyağı zararlı diyerek masum halkın beynini yıkayıp, cağnım tereyağının lezzetinden mahrum eden bir güruhun bugün senelerce yine aynı halka o içinde ne idüğü belirsiz pek çok kimyasal barındıran deterjanları pazarlamaktan vazgeçip bir anda "boron" güzellemesi yapması her aklı selim insanının aklına türlü sorular getirir. demek istediğim şu ki madem bizim sağlığımızı düşünüyordunuz malum kişiler. senelerdir neredeydiniz? bugün mü geldi aklınıza sağlıklı temizlik ürünleri? hep bu kapital zihinlerin oyunu değil mi? her neyse hatanın neresinden dönülse kârdır.elhamdulillah bu konuda kadınların talebi de oldukça iyi. gerçi o kokulu deterjan meraklıları yine bırakmaz da.kastım kendini ve ailesinin geleceğini dert eden kadınlar için. öze dönüş başladı ya da en azından bir uyanış var.bu bile sevinmek için sebep olabilir. öyle mutlu oluyorum ki insanların her verileni artık kabullenmemeyi öğrenişinden, ardını sorgulayışından, nefislerinin taleplerine yavaş yavaş gem vurmaya başlamalarından uzar bu liste. bu uyanışın sonu hayrolacak inşaallah. şuraya da boron hakkında küçük bir bilgi bırakayım.

--- alıntı ---


“boron” üretiminde kullanılan boraks bileşenleri; su, oksijen, sodyum ve bordan meydana gelen, toprakta ve bitkilerde bulunan doğal bir mineraldir. “boron”; insan sağlığını tehdit etmeyen, fosfat içermeyen çevreye duyarlı, borat özlü ve yerli bir temizlik ürünüdür. petro - kimya içerikli deterjanlar çamaşırlar üzerinde kimyasal kalıntılar bırakarak çamaşırların kullanım ömrünün azalmasına neden olmaktadır. borlu temizlik ürünü “boron” ise kullanım alanlarında hiçbir kalıntı bırakmıyor. antibakteriyel özelliği ile insan sağlığını tehdit etmez. yüksek hijyen sağlayarak çamaşırların kullanım ömürlerinin uzamasına yardımcı oluryor.

renkleri soldurmadan güçlü temizlik

güçlü bir beyazlatıcı ve ağartıcı olan bor, beyaz çamaşırlarda yüksek hijyen sağlamaktadır. eti maden tarafından geliştirilen “boron”da beyaz ve renkli çamaşırları üzerinde oluşan evsel ve endüstriyel lekeleri renkleri ve çamaşırları olumsuz olarak etkilemeden kolaylıkla çıkarmaktadır. koku giderici özelliğe sahip olan boraksla üretilen “boron”; köpüksüz ve ek bir petro- kimya içerikli ürüne ihtiyaç duymadan çamaşırları yumuşatır. çamaşırlar üzerinde oluşabilecek mantar oluşumunu engelleyerek kötü kokuların oluşmasının önüne geçer. leke çıkarmada petro - kimya içerikli deterjanlarla aynı seviyede olan “boron”, hem endüstriyel alanda hem de evde rahatlıkla kullanılabilir.

sağlıklı temizlik: boron

çamaşır makinelerinde petro-kimya içerikli ürünlerin kullanıma bağlı oluşan deterjan kalıntıları çeliğin aşınmasına ve makinenin hem temizlik performansını hem de kullanım ömrünü olumsuz olarak etkilemektedir. doğal ürünlerden üretilen “boron” ise çamaşır makinelerinde hiçbir kalıntı bırakmaz.

çeliğin aşınmasını azaltarak makinelere zarar vermez. en zorlu lekeleri kolaylıkla temizleyen “boron”, suda bulunan aktif oksijeni dengeleyerek suyu yumuşatır ve lekelerin kolaylıkla çıkmasını sağlıyor. yıkama süresini düşürerek hem su tüketimini minimum seviye indirir hem de tasarruf edilmesini sağlar. --- alıntı ---
buradan
devamını gör...
4 kilogramını 22 ₺'ye alabileceğiniz, enteresan bir kokusu olan ve çamaşırları iyi temizleyen deterjan markası. süper değil ama iş görüyor.
devamını gör...
diğer çamaşır temizleme ürünlerine kıyasla daha uygun bir çamaşır temizleyicisi. doğal mineralli ve bor ile üretildiği için daha sağlıklı. yakın zamanda benzer bulaşık ve başka temizlik ürünlerinin gelmesini beklediğim ürün.
devamını gör...
beyaz ve renkli çamaşırlar için sıvı ve toz olmak üzere çeşit sayısını dörde çıkarmış yerli çamaşır temizleme ürünüdür. ilerleyen süreçte bulaşık temizleme ürünü de piyasaya sunulacaktır.
devamını gör...
halihazırda kullandığım yerli çamaşır deterjanı markası. lekeleri çıkarmakta yeterli değil fakat beklentiniz hijyen değil temizlikse bu deterjan bence çocuklu bir aile için gereken temizliği sağlayacak yeterlilikte. lekeleri çıkarmakta çok hünerli olmaması formülünün akla ilk gelen markalar arasında en masumu olmasından kaynaklanıyor.

başka çeşitleri var mı bilmiyorum ama benim a101den 4 kilosunu 22.50 liraya aldığım paketi kesinlikle kokusuz. alerjik bir aileyiz ve bu deterjan beni gerçekten hiç rahatsız etmiyor. çamaşır ıslakken ıslak kumaş, kuruyken kuru kumaş kokuyor, o kadar kokusuz bir ürün. bundan vazgeçtiğim gün arap sabunu ya da doğal sabun tozu kullanıyor olurum, o kadar memnunum. anneler, ev hanımları, ev hanımı adayları ve ruhu ev hanımı olan herkese mutlaka denemesini tavsiye ederim.
devamını gör...
özellikle corona virüsün hayatımıza girdiği şu son günlerde herkesi sardığı gibi beni de saran titizlik nedeniyle giriştiğim türlü çeşitli araştırmalar sonunda hem doğal hem de antibakteriyel diye kullanmaya karar verdiğim temizlik ürünü. kimyasal madde içermiyor olması da ayrıca tercih sebebim oldu tabi ki.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.