boş yapmak

mantıyı etsiz yapma eylemidir. bizim oralarda. boşsa adı yaprak hingeldir. hımm tereyağlı bayılırım. evet sadece hamur. ama sarımsaklı yoğurt ve tereyağlı. *
devamını gör...
askerde en cok kullandigim soz obegi.

nerdeyse butun kogusa ogrettim. kim boyle sacmasapan konusuyosa tamam bos yapma derdim. bazen adam harbiden mantikli konusur ama uyuz olsun diye ya birak bos yapma derdik. tutulurdu elemanlar.

sonra bi baktim butun herkesin agzinda. yine de insanlara bisey ogretmis olduk iyi ya da kotu tartisilir.
devamını gör...
önceden yerine göre kullansam da ergenlerle vakit geçirdikten sonra irite olduğum, duymak istemediğim söz öbeği.

yazın çocukları kapadokya gezisine götürdük, otobüse genç idealist ve kendini geliştirmiş bir rehber bindi. adam peribacalarının oluşum sürecinden, hattuşaş'a, persler'in nevşehir tarafına gelişinden göbeklitepe'ye ta ilk medeniyetlere kadar gidip özveriyle anlattı. anlatırken arada arabayı yavaşlatıp peribacalarında görülen figürleri filan yorumladı. ürgüp'ü, peribacalarını turladık, indik arabadan çocuklar fotoğraf çekindi vs. yani gezi adına her şey yapıldı. bizimkiler adam konuşurken whatsapp grubundan bana "ya bu adam boş yapıyo! ağlaaaa! hattuşaş mı ne alaka ya ahahah! uydur uydur anlat nasılsa bilmiyoruz bi şey ahaah! bunlar gerçek hayatta ne işime yarıycak? gibi tam kafaları duvara sürtmelik, lahavle çekmelik çıkarımlarda bulundular. gezi bitti, yola çıktık, otobüste mikrofonu alıp günün kritiğini yaparken biri el kaldırdı:

-ben bi şe sorcam da şeyy. peri bacalarını tam olarak ne zaman göreceğiz?

+nasıl yani? ne? ha!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar