boşa gidecek diye duruş göstermemek

en sevdiğim pasif eylem. mesela ne de olsa dava düşecek diye mavi marmara davasını takip etmemek, yazmamak, konuşmamak, gitmemek. mesela ne de olsa amerika'nın dediği olur diye mitinglere katılmamak. mesela ne de olsa o baronlar batmazlar diye ekonomik boykotu küçümsemek.
hiçbir şey yapmadım, ama zaten olmazdı.
denedin mi ? yok. ama olmazdı zaten.
devamını gör...
o değil de... yoruldum lan artık. vallahi şu gencecik yaşımda beni elden ayaktan düşürdüler...

"ben furkan doğan'ın yerinde olsam" diye konuşanlar var, duyuyorum... zaten öylesin lan... zaten öyleyiz... sen de ben de aynı davadan yargılanıyoruz... o nasibini buldu, kurtuldu... yanıbaşımızda bir dünya çocuk... dünyadan son masumiyet kırıntılarını da toplayıp gidiyorlar... ya sen, ya ben? geride bizim payımıza masumiyet kaldı mı sanıyoruz hâlâ, nedir? ne olduk biz? hâlâ bu hücumun hedefi olmadığımızı mı zannediyoruz? kendimizi bu olan bitenlerin dışında mı sanıyoruz? değil... biz de o mahkemedeyiz... bugün tanık koltuğunda, yarın elbet sanık olarak...

edit: şimdi yanlış anlaşılacağım ama... olsun, söyleyeyim ben... mesele namaz niyaz değil be kardeşim... ikiyüzlülüğü yanlış yerde arıyoruz bence... adamlar vicdanımızı küçümsüyorlar lan, vicdanımızı... üstelik her defasında haklı çıkıyorlar... düşünün, kalben bile buğzedemez haldeyiz... o kadar alıştık ki yenilmeye, kaybetmeye... işte düşmanın en büyük zaferi de bu...
devamını gör...
eskiden çok üstüne düşerdim bu mevzunun..biz zaferden değil seferden sorumluyuz deyip..kendimi de..etrafımdakileri de motive ederdim..artık çoğu konuda sessizim..özellikle siyasi meseleler ile ilgimi neredeyse tümüyle kestim..boşa gidecek diye değil de karşımdaki boş diye..ben boşum diye..duruşu göstereceklerim boş diye..o duruşu taşıyacak kudreti kendimde bulamayacak kadar boşum diye..mesela bir türlü dengeyi sağlayamıyorum..hem namazsın cihad olmaz diyorum..hem de namaza yeterli ehemmiyeti vermiyorken diğer birçok işe koşuyorum..apaçık ikiyüzlülük yani..bildiğin münafıklık alameti..çok yoruldum artık..gerçekten...biraz itiraf gibi oldu da..idare edin..

edit: kardeşim yanlış anlaşılacak bir şey yok..düzelttiğin için de Allah razı olsun..ama ben kendimi yenemiyorum ki sıra onlara gelsin..belki de dediğin gibi ikiyüzlülüğü yanlış yerde arıyorum..bilmiyorum..
devamını gör...
zamanında çok savaş vermiş direnmiş ve bıkmış insan eylemidir. kafasını kuma gömmüştür. halbuki en sağlam durması gereken zamandır. "remember, remember, the fifth of november..."
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar