boşanacak olanlara tavsiyeler

#özgürler 

arada çocuk varsa oturun bir kez daha düşünün. hatta birbirinizden hoşnut olmadığınız ve değişmesini talep ettiğiniz şeyleri bir kağıda yazın ve gözden geçirin. nerde hata yaptığınızı kendinize sorarak özelestiri yapın. çocukları yuvasız ser sefil perişan etmeyin. kendinizi düşünmüyorsanız çocuklara acıyın. çocuk yoksa, baktığınız her gün birbirinizi yiyorsunuz; sevgi saygı vs, kalmamış, ha o zaman da aile büyüklerinden ve islami bilgisi yerinde hocalardan tavsiye alın. olmadı baktınız hiç bir şey fayda etmedi, artık son çare boşanın. zorlamayla da olmaz.

devamını gör...
evi hanım kızımız alsın, arabayı da ex damat. bunlar yoksa ne halt yemeye boşanıyonuz, oturun ilk önce bir ev, bir araba alacak kadar çalışın sonra boşanırsınız. tabi yerse!
devamını gör...
bir kaç ay boşanmış gibi düşünün ve ayrı kalın.. mutlu oluyorsanız huzurlu oluyorsanız olduğunuz halden karşılıklı olarak memnun iseniz boşanın..

çocuk varsa arada bu durumu çocuklu biri olarak geçirin karşılıklı olarak çocuğa karşı anlayışlı, ilgili olun olabildiğince az etkilenmesini sağlayın..
devamını gör...
boşanın. ertelemenin kimseye bi faydası yoktur. zaten evlilikte de onlarca kez denemiş ve yürütememişseniz, sanmayın ki şu saatten sonra olcak, olmucak. iyisi mi acı gerçekle yüzleşip yeni bi düzen kurmak. çevremde erteleyenleri görüyorum ve bakıyorum bi halt değişmiyor. sadece görünen değişmiş algısı.. içi aynı. sorunlu.
devamını gör...
boşanacaksanız hakikaten boşanın. sonra birbirinizin hayatına salça olmayın.

yahu bitmiş, adam hala kalkıp sen benim eski karımsın, çocuğumun anasısın neden o adamın yanındasın diye triplere giriyor. bi izin ver de kadın başka bir adamla evlensin da. senin tribini çekmeye devam mı edecek. huzur ver.
devamını gör...
bekara karı boşamak kolay derler ya ; siz de bir bekara veya bir avukata danışın ama daha iyisi bekar bir avukata danışın *
devamını gör...
kendi fikrim: ortalığı karıştırmayın, sessiz sakin bitirin evliliğinizi. emin olun sizden daha çok zedeleniyor etrafınızdakiler. şahsen teyzemin eski eşinden boşanmasına, o olaylara bizzat maruz kaldım. sancılı günlerdi... sıkıntıdan, üzüntüden ve dertten vücudumu zona sardı. velhasıl nasıl birleştiyseniz o şekilde de sevgili ve saygılı ayrılın.
devamını gör...
hayat kısa bekleme yapma boşan. gasdamonu atasözündeki gibi "düzelü bee" diye bekleme boşuna. zaten "boşanacak" aşamaya gelmişsen bitik bir evliliğin var demektir. niye aynı ev içinde evcilik oynuyorsunuz ki?
devamını gör...
bu boşanma işi uzadıkça çirkinleşiyor .
zaten olmamış , kötü geçen bir evlilik hayatınız varken bir de niye 3-5 senelik boşanma hikayeniz olsun. o onu demiş, bu bunu yapmış hiç uğraşmayın/uğraştırmayın , kestirmeden bitirin işi , herkes en kısa zamanda kurtulsun ve hayatınıza devam edin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar