boşluğa düşmek

"öss geçti istediğŸim yerleri kazanıp kazanamayacağŸım belli değŸil sınırdayım. fen2de inşŸallah momentum ve elektroskop soruları iptal edilir" gibi bir düşŸünceyle şŸu an ne yapacağŸını bilememek.
devamını gör...
uzun süre yoğun tempoda yaşayıp birden o temponun sona ermesiyle yaşanan ruh hali. öyle ki o koşturmaca içinde uykuya deli gibi hasretken hatta ve hatta çekirdek yemeği vakit kaybı addediyorken yaşadığın bu boşlukta kalmışlık hissi seni o boşluğu doldurmak için arayışlara sevk ediyor. ve o aradaki zaman diliminde de ne yapacağını bilmeden amaçsız, hedefsiz, boş bir insan gibi hissediyorsun. garip.
devamını gör...
araç sahiplerinin dikkatine!

karayollarında (türkiye'de delik deşik ulan yollar!) araçların sağdan kaçsa soldaki, soldan kaçsa ortadaki, ortadan kaçsa yolun 23 derece 27 dakikia güney batısındaki çukurlarına düşmesidir. duble duble yollar sanayiye açılıyor!
devamını gör...
aslında bir çoğumuzun içinde ki boşluğun sebebi duygusal mükemmeliyetçilik.
her şey mükemmel olmalı her şey çok güzel olmalı arzusuyla bir boşluk oluşturuyorsunuz ve insanlara ( aşk, dost ) bu amaçla bağlanıyorsunuz sonra o gidince de acı çekiyorsunuz. size acınızdan kurtulmanın yöntemini söylüyorum, duygusal mükemmeliyetçilikten kurtulun.
çünkü ; umudunuzun derininde ne varsa çoğu zaman acınız o'dur ya da umudunuzun anımsattığı gerçek neyse durum o'dur.... ama her umutla derine gitmeye çalışmayın, yanlış bir inanç vardır çoğu zaman, onu sorgulayın.
devamını gör...
yüreğinize her gün bir toplu iğne batar, uzun bir süre geçer ve yüreğiniz iğnedenliğe döner ya * sonra o iğneler bir anda battıkları yerden kurtulur ve pıtır pıtır oraya buraya düşer ya ve her bir iğne deliği acımaya başlar da kanayamaz ya, işte budur boşluğa düşmek.
devamını gör...
hayatın bize sakladığı sevinçleri bilemeyiz. arada yaşadıklarımız bizde boşluk oluşturabilir. boşluğu düşmeden doldurabilsek iyi olacak.

ama ben bir filmden sonra ya da bir kitaptan sonra düştüğüm boşluğa bayılıyorum. bazen uyutmuyor hatta bu boşluk denilen mübarek. *
devamını gör...
neye baksa, neye tutunsa "aradığım budur." diyen insanın içinde bulunduğu durum belki de. ama hiçbir zaman aradığı her neyse bulduğu o şey değildir.
devamını gör...
deprem sırasında merdiven boşluğuna düşmüştüm. ayakkabılarımı bağlarken yakalandım depreme. ilk defa o gün tanıştım deprem gerçeğiyle. neler olduğunu anlayamadım. sonra aşağıya ineceğime yukarıya çıktım tekrar. evde yalnızdım. pencereyi açtım. evin karşısında muhtarın evi var. muhtar emmi diye bağıracağıma Allah emmi diye bağırdım. korkudan ilk aklıma gelen Allah olmuştu. hiç unutmam. Allah kimseye yaşatmasın. amin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar