brent petrol

kuzey denizi'nden çıkarılan tatlı petrol türü. dünya petrol piyasasına yön veren petroldür. londra brent ya da brent blend olarak da bilinir.

şu sıralar korona sagolsun 45 dolara kadar düştü. devletü alimiz 35 kuruşluk indirim yaptı hemen akabinde 15 kuruş otv zammı bastı. halihazırda 30-40 kuruş daha inmesi bekleniyor ama ses seda yok. zam olsaydı uzayda olsak aksamazdi ya neyse.
devamını gör...
an itibariyle 29 dolara düştu ancak benzine 7 kuruş zam gelmiş durumda zira dolar 6.42'ye dayandı. ancak bu düşüş o zammı geri çekecektir. dünyada neler olacak merakla izliyorum..
devamını gör...
geçen marangoz necmi abi ile keresteler üzerine konuşuyorduk. işte böyle zımparalıcan, böyle eşliyecen böyle odundan adama çevirecen diye. dedim adam olmuyorsa odunu napıyorsun mirim?

yakıyorum dedi.. eğer çok yakmaya başlarsan ürünün azalır, eldeki kıymetlenir dedi. mesela şu gürgen dedi bizde yok, almak için dolar ile peşin anlaşıp stokluyorum, eğer çama talep olursa gürgen almadığımdan dolar cebimde kalıyor dedi.

bundan 3 sene önce brent odunun fiyatı 129 dolardı, şimdi 42 dolar. yani odun 42 dolarken, kur 7.50 tl ve bütçe anca idare ediyor. odun 80 dolar olunca oduncunun sopası hakkında hiç hikaye okumadım.

siz okursunuz belki..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar