bu bir özür yazısıdır

sizleri sözlüğün mevzu kısmından rahatsız etmek isterdim ama balkondan değil yerden konuşmak daha uygun gibi durdu.çok fazla uzatmak istemiyorum kısaca konudan söz ederek özrümü dilemekten yanayım.sorumlu olduğumu düşündüğüm konu da neden böyle bir yazıya gerek duyduğumu umarım anlayışla karşılarsınız..

değerli yazar arkadaşlarım ..

yeni katılan kardeşlerimiz bilmeyebilir, eskiler ise hatırlamaya bilir ,katılanlar ise mutlaka hatırlayacaktır ki fi tarihinde sözlüğümüz de birincisini düzenlediğimiz bir fotoğraf yarışmamız oldu.yarışmayı yönetici arkadaşlarımında müsaadesi ile başlatarak duyurusundan oylamasına ve sonuçlanmasına kadar kendim takip ettim. ''hayata tutunmak ''konulu fotoğraf yarışmamıza hollanda'dan , belçika'dan , bulgaristan'dan , malezya'dan katılanlar olmasa da sözlük içerisinde duyarsız kalmayıp yarışmamıza katılan arkadaşlarımız oldu.allah razı olsun emeklerini bizlerle paylaşarak yarışmamıza renk kattılar .fakat yarışmamızın şartlarından bir tanesi , ki bu bize has bi şartname olmadığını dünya da yaşayan herkes bilir .tüm fotoğraf vb yarışmalarda olduğu gibi ''başkasına ait fotoğraf ile yarışmaya katılmak yasaktır ''kuralıydı.ancak yarışmaya katılan '' introsu melekler tarafından bestelenmiş şarkı'' mahlaslı kardeşimizin başkasına ait fotoğraf ile yarışmaya katıldığı tespit edilmiş olup yarışmayı düzenleyen bu fakir tarafından başta yarışmaya katılan diğer yarışmacılara ,sonrasında ise cogito sözlük yazarlarına , moderatörlerinden ve yöneticilerine bir özür yazısını gerekli görmüştür.yarışmayı düzenleyen kardeşiniz olarak hepinizden çok çok özür dilerim. maksadımız hataları ve kusurları ifşa etmek değil mevcut emeğin veya ileride ortaya koyulacak olan faaliyetlerin selameti için bir duygusal olmama öyküsüdür.cogito sözlük kurulduğu ilk günden şu vakte kadar kurumsal olmak için elinden geleni eğrisi ile doğrusu ile yapmaya çalışmış .hatalarını kabul etmiş,kusursuz yönetim anlayışını red etmiştir. velhasıl yapılan bu hata karşısında sözlük yönetiminin gerekeni yapacağına inanıyor yaşanan bu talihsiz olayı kendilerine arz ediyorum..
devamını gör...
bu tür şeyler teknik olarak değerlendirilir ve özürden ziyade ifşa ve teknik düzeltme yoluyla çözülür.

basitçe "... dolayısıyla ödülü iptal edilip ikinciye verilmiştir." gibi.
devamını gör...
yönetim kusursuz değildir, çok acemi sözlük gönüllüleridir, ancak kuralları, tavırları kusursuzmuş gibi davranmasalar, bu kusurun beyani, ''bizim de kusurlarımız var''dan öte gidebilse,

vakti zamanında mesele umumun ekranında aşikar olduğunda biz bir açıklama bekledik ancak yönetimin yeni politikaları gereği silip, saklamaktan, özelden de ''haddinizi bilin'' azarından öte gidemedi,

ben size söyleyeyim; alacağınız cevap; ''ben olayın iç yüzünü biliyorum.'' afferin sana.

onlar olayın iç yüzünü biliyorlar, bunları okuyup mezkur arkadaşımız için dilediğinizce sui zana düşmüş iseniz ne olacak, onlar olayın iç yüzünü biliyorlarmış, umuma açık cereyan eden bir skandal gizlide halledilmiş, kıymetli arkadaşımıza, emek hırsız denmiş, sahtekar denmiş, mesleğine bile yalan denmiş, ama susulmuş, cevap verilmemiş, unutulmaya terkedilmiş, arkadan her şey temizlenmiş, silinmiş, günlerce sözlüğe uğranılmamış. ilgili fotoğraflar imha edilmiş.

unutmadı kimse.

burada iki haklı eleştiri yazdığınızda, bir açıklama beklediğinizi açık ve seçik beyan ettiğinizde de insanların itibarına zarar vermek ile itham edilmişsiniz özelden, yönetim ahalisince,

itibar böyle korunmaz, yapılması gereken durumu umuma izah etmek, merakları ve zanları susturmak, buna ön ayak olmak, tavsiyeci olmak gerek, itibar böyle kurtarılır, silerek, saklayarak değil.

lütfen. bu meseleyi halledin, yahut her şeye yeniden başlayacağı yeni bir mahlas verin, biz de gitti diyelim. anlaşıldı diyelim.
devamını gör...
'' introsu melekler tarafından bestelenmiş şarkı'' bu konuda kendisine yöneltilen eleştirileri kabul etmemiştir. ben kendisini bu konuda eleştirince bana " sen olayların iç yüzünü bilmiyosun" diyerek beni arakdaşlık listesinden çıkartarak cezalandırmıştır.

ayrıca bu konu ile ilgili açılan başlıkları mod yetkisini kullanarak silmişitir.

tanım: özür yazısını yazması gereken kişi yarışmayı başlatan değil, başkasının çektiği fotoğrafı ben çektim diye paylaşan yazardır.
devamını gör...
aslında bu yazıyı yazanın değil, yazdıranın yazması gereken özür yazısıdır. olayın şimdilik sadece (bkz: cogito sözlük 1.fotoğraf yarışması) ile alakalı kısmı açıklandı. bu buz dağının görünen tarafı. olayın asıl çıkış noktası da var ki o kısım da şöyle bir şey: (#678597 ).

sadece bu fotoğraf yarışmasıyla alakalı kısım şu an gündemde ve onun dilemesi gereken özrü bunu hiç suçu olmayan biri diliyor. diğerleri için birilerini "işin aslı öyle değil art niyetli, hırslı, düşman! al sana bombe" diyerek suçlamaktan vazgeçip çıkıp kendi özür dilemelidir.
devamını gör...
sadece ozurle gecistirilecek bir konu gibi durmuyor. bu yarismaya emek verip katilmis insanlar var. dolayisiyla bir odul verilmisse odulun hile yapan kisiden alinip 2. secilen yazar kimse ona verilmesi gerekiyor. eger odul yoksa veya dedigim sey yapilmissa zaten sorun yok.
devamını gör...
bu başlık sözde özür mahiyetinde yazılıp, aslında bir yazarın ifşa edilip, diğer yazarlara kötü gösterilme durumudur. yahu introyu tanımasam diyeceğim aaa ne terbiyesiz başkasının resmini çalmış, nasıl yapmış falan.. bikere kendisi çok değerli bir insan, temiz bir ahlaka sahip. nasıl da bir anda karalayıp, silebiliyorsunuz? onu kim bilir nasıl kırdınız da ayrıldı sözlükten... kendisinin o kadar emeği var burada, ama yok hepsi silindi gitti. o artık "fotograf hırsızı"! aman da ne önemli yarışmaymış yahu, sanki hepiniz profosyonel fotografcısınız. kusura bakmayın bu sekilde bir insanı karalayıp, ifşa edemezsiniz. yakıştıramadım hiçbirinize! ben eminim kesinlikle kötü bir niyetle yapmadı o arkadaşımız. gereken açıklamayı yapmıştır, ama nedense onu yayınlamamışsınız. ucu açık bir karalama yazısı, kim hakkında ne düşünürse düşünsün umurunuzda değil resmen...
devamını gör...
emek hırsızı sevenleri ortaya çıkarmış yazıdır. yok temiz ahlaka sahipmiş, basit bir yarışmaymış, intro kırılmış da ayrılmış sözlükten vay anam vay ağlayacaktım yazıyı okurken.

hırsıza hırsız demek suç oldu, ne alem adamlar var burda.
devamını gör...
lan başlayım sizin özürünüze de fotoğrafınızı da. değer mi lan intro ablayı üzüp sözlükten ayrılmasına. yok fotoğrafı o çekmemişti yarışmaya şöyle olmuştu lan saçma sapan bir yarışma altı üstü tartıştığınız insanların ayıbını araştırdığınız konuya bak lan. burda sabah akşam gelip din iman hakkında ahkam kesin sonra insanların ayıbını ki yaptığına inanmıyorum ben burda ifşa edin. hucurat 12 yi açın okuyun.

bu bir özür yazısı değildir lan neyse şimdi kalbini kırmayak bazılarının.
devamını gör...
ortada olan gerçek ne ise, onun ortaya konması gerekir. başkasının fotoğrafı buraya getirildiyse o, yok yalan bilgiyse o.

bunun açıklamasını yapacak, delillerle sunacak kimse yok mu koca sözlükte?

yine mi halı altı yapılcak her şey?

ulan bu da mı sözlüğün geleceği için?

ulan Allah akıl fikir versin hepinize?
devamını gör...
sözlüğe yarardan çok zarar sağlayanların, bir çok emek vermiş, bir çok yazarca sevilmiş, şuana kadar hiç bir yanlış yapmadığı, her zaman doğruları söylediği için çoğu yazarca güvenilen bir insanın açıktan karalanmasından zevk aldığını gösteren yazı...
devamını gör...
hırsıza hırsız demek suç değil tabi de ayyuka çıkmamış bir kusuru burada gözler önüne sermek hiç normal değil. bir hatadır olmuş; kusuru örtmek, ayıplamamak ve affetmek şandandır.

bu konuyu daha fazla uzatmanın bir alemi yok. eden bulur demişler size sesleniyorum genç ve deneyimsiz arkadaşlar.

azıcık ferasetli olun.
devamını gör...
iyilik meleği olmaya da gerek yok şeytan kesilmeye de.

ama ört bas etmek ya iftira atmak bunlar çok saçma.

iyi niyet başka, ahmakça davranmak başka.

şu sözlük yönetimi, sözlüğe mal olmuş, yazarlara mal olmuş konularda konuşması gerektiğini ne zaman öğrenecek?

sözlüğümüz yok diye, tüm doğruları sadece onlar mı biliyor?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar